Home » Bez tēmas » Miķeļdienas tirgošanās

6789101112
13141516171819
2728293031

29.septembrī, kad kalendārā vārda diena līdzās citiem ir arī Miķelim un Jumim, skolā notika tradicionālais Miķeļdienas tirdziņš. Pirms tam klašu stundās tika pārrunātas šīs dienas tradīcijas. Rudens Saulgrieži jeb Miķeļdiena ieņem ļoti nozīmīgu vietu seno latviešu gada ritējumā. Darbu pabeigšana, lauku nokopšana, ražas savākšana, ticējumi, senās zīmes un dievības – par to visu skolēni uzzināja vai atsvaidzināja savas zināšanas klases un priekšmetu stundās.

Tirgošanās ar visādiem labumiem arī saistās ar šo svētku svinēšanu. 1.-6.klašu skolēni arī šoreiz demonstrēja savu radošumu. Jau ierasts, ka šajā diena sadarbojas skolēni, skolēnu vecāki un skolotāji. Paredzēto aktivitāšu klāstu gan nedaudz pabojāja laika apstākļi, jo parasti tirdziņš notika ārā, bet lietus “iedzina” visus tirgotājus skolas telpās. Tomēr prieku par šo notikumu tas nesabojāja. Mūsu šī gada tirgū bija iespēja iegādāties dažādus cepumus, kūciņas un citus gardumus. Āboli, bumbieri, vīnogas, plūmes – arī to netrūka. Daudzu meiteņu vaļasprieks ir rotu darināšana, arī tās bija iespējams iegūt savā īpašumā.  Bija padomāts arī par reklāmu, noformējumu un piedāvāšanas manieri. Jau tradicionāli arī skolotāji un skolas darbinieki bija noorganizējuši savu stendu. Tur bija dažādi ievārījumi, konservējumi. Kā jau tirgū – viss gāja “ņigu- ņegu”! Paldies sākumskolas skolotājām, bērniem un vecākiem par organizēšanu un izdomu!