Home » Bez tēmas » Mārtiņdienas zīmes un nozīmes

Mārtiņdienas zīmes un nozīmes

Mārtiņdienā – 10.novembrī sākumskolas skolēni kopā ar audzinātājām un mūzikas skolotājām Ilzi Bērziņu un Ingu Bukšu bija svētku izdarību noskaņā. Bērni bija tērpušies šai dienai atbilstoši- skola bija pārvērtusies par dažādu dzīvnieku un tēlu tikšanās vietu. Klašu telpās, kur skolēni mācās, sienas rotāja dažādi zīmējumi un skaisti noformētas Mārtiņdienas gudrības. Kā jau ierasts, klases viesojās cita pie citas, skandējot Mārtiņdienas tautasdziesmas, ticējumus, dziesmas. 2.klase kopā ar Intu Šarikovu apciemoja kaimiņus – 1.b klasi, skolotāja Līga Purena savukārt vēlreiz atgādināja bērniem Mārtiņdienai raksturīgāko – latviskās zīmes, simbolus, masku nozīmi, ticējumus. Lielāks pasākums, kur pulcējās vairāk Mārtiņbērnu, notika skolas zālē. Tur tika dziedāts, runāts, stāstīts. Tas noslēdzās ar rotaļām un labu garastāvokli visiem. Galerijā – neliels ieskats šajā raibajā dienā.