Home » Bez tēmas » Latvijai svētkos – mūsu dziesmas, dejas, labie darbi un nodomi

Latvijai svētkos – mūsu dziesmas, dejas, labie darbi un nodomi

Pirms Latvijas svētku dienas visu nedēļu skolā valdīja darbīga atmosfēra. līdzās intensīvam mācību darbam – klašu stundas ar patriotisku ievirzi, kopīgi brīži klasēs, kad godā celta Latvija. Patriotiskas tēmas caurvija ne tikai vēstures stundas, bet mācību saturu arī citos priekšmetos. Tā, piemēram, 1.c klasē notika konkurss  ,,Cik labi es pazīstu Latviju?”. Bērni noskatījās videomateriālu, atbildēja uz testa jautājumiem. Tika saņemtas balvas. tā notika visās klasēs. Vairāki vecāko klašu kolektīvi apmeklēja Bauskas muzejā esošo Valsts prezidenta institūcijas 100-gadei veltīto izstādi, nodarbības vadīja muzeja darbinieki.

Skolas foajē bija izstāde, kur katra klase bija veidojusi kolāžu par Latviju – tās floru, faunu, vēsturi, kultūru, mākslu.

17.novembrī izskanēja divi skaisti koncerti Latvijai. Tajos uzstājās abi skolas lielākie muzikālie kolektīvi – 2.-4.klašu koris un 5.-9.klašu koris (diriģente Ilze Bērziņa, koncertmeistare Evija Bonāte). Tika izdejotas arī 1.semestrī apgūtās tautiskās dejas abos sākumskolas klašu deju kolektīvos, ko vada Santa Zemīte (koncertmeistare Aina Grīnberga). Konceros uzstājās zēnu ansamblis, piedodot puicisku enerģijas dzirksti. Pirmklasnieku ansamblis, ko vada Inga Bukša, bija gana drosmīgs savā pirmajā uzstāšanās reizē uz skolas skatuves. Skolotāju Guntas Spures un Ingas Briedes skatuves runas grupu dalībnieki rotāja svinīgos brīžus ar patriotiskām dzejas rindām. Piedalījās arī moderno deju grupa, ko iedvesmo Aija Dūmiņa. Konferansjē lomā lieliski iejutās Endijs Rotšteins. Skaistu un izjustu uzrunu klātesošajiem teica skolotāja Gaļina Aile.

Tradicionāli koncerta laikā tiek sveikti labākie skolēni mācību darbā, interešu izglītībā un sportā, pateicības saņem skolotāji. 16.novembrī tika atklāta jaunā goda plāksne “Ar viņiem lepojamies”. Tajā ir 21 skolēna fotogrāfijas. Vislabākie mācībās ir – Zane Lea Zunda, Nikola Bula, Laura Sūna, Ralfs Rumba, Agate Tillere, Marta Kamola, Marta Spruntule, Roberts Maikūns, Reinis Beitelis, Emīls Regnārs  Āboliņš, Reinis Grosbards, Gabriela Seimane, Renāte Līgotne, Līga Madara Šneidere-Zegnere, Nikola Šikova, Pēteris Vinogradovs, Endijs Rotšteins, Elizabete Rūta Spruntule, Arneta Hegenbarte- Petrika, Kristīne Anna Pātaga, Amanda Gaļčina.

Direktora Jāņa Rumbas suminājumu un goda rakstu saņēma arī labākie sportisti un interešu grupu dalībnieki.

Tika sveikti pedagogi Ieva Mašale, Gunta Spure, Gunta Ķiseļeva, Terēzija Pundure, Iveta Semjonova, Māra Gulbe, Kristīna Kondrotaite. Pateicibas par godprātīgu darbu saņēma lietvede Eva Pauloviča un skolas medmāsa Airisa Balode.

Lai skola pirms svētkiem būtu skaista, rūpējušies daudzi. Skatuves noformējumu veidoja skolotāja Līga Purena, citas dekorācijas un rotājumus veidoja Māra Gulbe, Evita Zeltiņa-Kļaviņa un Daiga Sējēja. Īpašs paldies mūsu absolventei Daigai Ločmelei, SIA Reklāmas Punkts valdes loceklei, par skaisto Latvijas kontūru, kas rotā skolas foajē.

Visiem skolēniem šajā nedēļā bija iespēja piedalīties viktorīna, tās jautājumi bija izlasāmi uz klašu durvīm. Atsaucība bija liela, pareizo (un arī nepareizo!) atbilžu bija daudz. Vislabāk veicās 3.a, 1.a un 7.a klasēm.

Svētku koncerta laikā tika atrisināta arī šīs nedēļas lielākā intriga – kurš kļūs par skolēnu pašpārvaldes vadītāju? Nikola Šikova ieguva visvairāk balsu, viņas vietnieki būs Kristofers Puķāns un Renāte Līgotne. Lai veicas, labos darbus darot un idejas īstenojot!

Varena un darbīga Patriotiskā nedēļa noslēgusies. Lai visiem gaiši un saturīgi Latvijas svētk arī ģimenēs!