Home » Bez tēmas » Ebru māksla – LATVIJAS SKOLAS SOMĀ un pie mums

Ebru māksla – LATVIJAS SKOLAS SOMĀ un pie mums

February 2023
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

21.decembrī  mūsu skolā programmas LATVIJAS SKOLAS SOMA ietvaros 6.-9 klasēm notika Ebru jeb marmorēšanas mākslas meistarklase, kuru vadīja Ebru mākslas lietpratējs Lauris Lauskis.

Ebru ir skaists un neparasts glezniecības veids, kad krāsa tiek pludināta uz īpaši sagatavota ūdens virsmas, veidojot rakstus un zīmējumus, kurus vēlēk var pārnest uz papīra vai auduma. Tēlaini šī māksla tiek dēvēta par sirds melodijas attēlošanu uz ūdens. Ebru vēsture sākās tālajā 13.gadsimtā Senajā Persijā, no kurienes pa Lielā Zīda ceļu ebru māksla nokļuva Turcijā, kur attīstījās, uzplauka un nobrieda. Šodien ebru māksla ir iekļauta UNESCO mantojumu sarakstā.

Daudzi skolēni nodarbības laikā atklāja , cik aizraujoša un interesanta var būt gleznošana uz ūdens. Radošajā procesā galvenais bija nevis prasme zīmēt, bet gan izdoma un pacietība. Izveidotos darbus varēs    radoši  izmantot gan kā patstāvīgus mākslas darbus, gan no tiem pagatavot  apsveikumus, telpu rotājumus vai dāvanu saiņojumus.