Home » Bez tēmas » Salīdzinām Lietuvas un Latvijas izglītības saturu un metodes

Salīdzinām Lietuvas un Latvijas izglītības saturu un metodes

June 2023
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

19. maijā mūsu skolas pedagogi devās uz Lietuvu, kur Pasvales Levens pamatskolā notika metodisks seminārs. Ar Levens pamatskolu mūs saista senas draudzības saites, esam bijuši līdzās skolu svinīgos brīžos, sporta sacensībās un skolotāju izglītojošos pasākumos. Tā šoreiz pēc ilgāka pārtraukuma notika izglītojoša tikšanās. Tā sākās ar abu kolektīvu kopīgu sarunu par izglītības aktualitātēm abās valstīs un skolās. Mūsu novadau pārstāvēja Bauskas novada Izglītības nodaļas metodiķe Solveiga Gudkova, uzklausījām Levens pamatskolas direktori Linu Jarickaiti Rauckienei un viņas vietnieci. Pēc tam pedagogi devās uz kopīgām praktiskām nodarbībām pa jomām -latviešu un lietuviešu val.,soc. zinības,vēsture; matemātika,dabaszinātnes; mūzika, māksla,tehnoloģijas, sports; svešvalodas; atbalsts audzēkņiem; sākumskola. Kolēģi apsprieda jomu aktualitātes, atšķirīgo un kopīgo iekļaujošajā izglītībā, mācību saturā dažādos vecumposmos, izglītības reformas īpatnības.

Dienas izskaņā bija sarūpēta arī ģeogrāfiski izglītojoša  izklaide – devāmies orientēšanās spēlē, lai atrastu vairāk nekā 20 objektus Pasvales pilsētā. Arī šis pasākums bija ļoti interesants, jo ieraudzījām šīs Lietuvas mazpilsētas skaistumu un kultūrvēsturiskās vērtības. Paldies lietuviešu kolēģiem par sirsnīgo uzņemšanu un pārdomāto dienas programmu!