Sadarbībā ar SKOLAS PADOMI otro gadu februārī notiek Karjeras nedēļa. Skolā viesojas visdažādāko profesiju un amatu pārstāvji, kā arī skolēni dodas uz pilsētas un novada uzņēmumiem un iestādēm. Šīs aktivitātes šogad bija iespējamas, pateicoties SKOLAS PADOMES priekšsēdētāja Ērika Beiteļa un citu padomes darbā iesaistīto vecāku aktivitātēm un sociālajiem kontaktiem, par ko esam ļoti pateicīgi. Daudzi vecāki ar savu darba pieredzi un zināšanām dalījās arī, klašu audzinātāju rosināti.
Katra nedēļas diena bija jaunu zināšanu, iespaidu un informācijas piesātināta. Pirmdien 8. un 9.klašu meitenēm bija iespēja satikt mūsus skolas absolventi, kosmetoloģi Sindiju Rusaju. Zēnus no šīm pašām klasēm uzrunāja elektrības speciālists Mārtiņš Rumba.
Par 1.klašu viesi stāsta skolotāja A.Dūmiņa. Pie mums viesojās Mārtiņš Krauze, 1.a kl. skolnieces Sofijas tētis, Rīgas pašvaldības policijas darbinieks. Pirms šīs tikšanās skolēni bija veidojuši plakātus un pildījuši darba lapas par policista profesiju. Viesis raksturoja savu darbu, kā arī rādījā filmiņas par drošību uz ledus, kā arī par dzīvnieku glābšanu un aprūpi. Notika saruna par drošību, telefonu izmantošanu uz ielas, svešiniekiem, ceļu satiksmes drošību. Bērni iepazina policijas ekipējumu, drīkstēja to piemērīt, bija pat rokudzelži! Aktīvākie jautātāji, arī pārējie tika pie dāvaniņām. Bērni par šo stundu bija sajūsmā, jo tā bija neierasta.
Policists aicināja būt disciplinētiem un kārtīgi mācīties!
Otrdien 8.un 9.klašu skolēni guva priekšstatu par jūrniecības nozari. Novikontas Jūrniecības koledžas pārstāvji raksturoja darbu nozarē, kā arī mācības šajā skolā, kur jaunieši tiek gaidīti pēc vidusskolas vai kādas citas profesionālās skolas absolvēšanas. Bija iespēja noklausīties studiju procesa organizatores Valērijas Čmihalovas atraktīvo stāstījumu, ko papildināja programmas “Kuģa mehāniķis” direktors Jevgēnijs Martjušovs. Tika izmēģināts hidrotērps, tikšanās noslēgumā tapa kopbilde ar specefektiem.
6.klašu skolēni kopā ar “Bauskas Dzīves” darbinieku – žurnālistu, korespondentu un fotogrāfu Uldi Varneviču iepazina žurnālista profesijas specifiku. Viņi grupās pētīja ziņas, centās noskaidrot to avotus, ticamību, saprast, kā veido viltus ziņas. Bija interesanti uzzināt, kā laika gaitā mainījušies veidi, kā sabiedrībā nonāk informācija.
Trešdien 5.klašu skolēni kļuva par jaunās aplikācijas un vietnes “112” pētniekiem. Kopā ar majoru, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Ugunsdzēsības un glābšanas darbu katedras lektoru Sandi Āboliņu skolēni uzzināja par glābšanas dienestu veidiem, izsaukšanas kārtību un nepieciešamību. Lektors ar piemēriem ilustrēja dažādu glābēju skaudro darba ikdienu, iepazīstināja ar dienestā iesaistīto speciālistu darbu.
3.b klasē viesojās Daiga Spalva, Zvirgzdes apgaitas mežzine. Skolēni tika iepazīstināti ar viņas darba ikdienu, piedalījās viktorīnā, kuras laikā vajadzēja atpazīt kokus, atbildēt uz dažādiem ar mežu saistītiem jautājumiem.
3.a klases skolēni devās uz veterināro klīniku, lai tiktos ar šīs iestādes vetārsti Ievu Apšāni – Mucenieci. Tikšanās laikā trešklasnieki aplūkoja dažādas iekāŗtas, instrumentus, iztaujāja klīnikas darbinieci par viņas darba pienākumiem, kā tiek ārstēti dažādi dzīvnieki.
Ceturtdiena arī bija ļoti izzinoša diena. Ar 8.un 9.klašu skolēniem tikās mūsu skolas absolvents Andris Bite. Viņš ir Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents, uzņēmējs, SIA KARAVELA valdes loceklis. Sarunā ar skolēniem viņš pastāstīja par to, kā kļuvis par uzņēmēju, ko nozīmē būt darba devējam. KARAVELA ir 3.lielākais uzņēmums Eiropā. Klausītāji uzzināja, kādu profesiju pārstāvji strādā šajā zivjrūpniecības uzņēmumā, kā tiek komplektēts darbaspēks, kā norit produkcijas pārdošana, eksports. Uzņēmējs aicināja skolēnus ticēt savam sapnim un censties īstenot mērķus, sākt to jau skolas laikā.
Tehniskā sporta aizraujošajā, sarežģītajā un reizēm arī bīstamajā pasaulē 7.klašu skolēniem ļāva ieskatīties Elvijs Mucenieks. Viņš ir blakusvāģu motokrosa braucējs ar ļoti iespaidīju panākumu sarakstu. Pasaules vicečempions ir skanīgākais tituls, netrūkst arī citu panākumu. Stāstījumā klausītāji uzzināja par sacensībām, treniņiem un traumām, kuras Elvijam ir bijušas ļoti nopietnas, tomēr spītība un vēlēšanās turpināt savu darbību sporta veidā palīdzējušas pārvarēt visas grūtības. Liels atbalsts viņa gaitās ir dzīvesbiedre Madara, kas arī tikās ar skolēniem. Motobraucējs demonstrēja aprīkojumu, skolēni ar prieku to pielaikoja. Uzmanīgākie klausītāji ieguva ar motosportu saistītas dāvaniņas.
6.b klasē par darbu lauksaimniecībā stāstīja Nikolas tētis Pēteris Buls, zemnieku saimniecības “Mazkraukļi” darbinieks. Viņa darbs saistīts ar mūsdienīgas lauksaimniecības tehnikas izmantošanu, lauku apstrādi. Skolēniem tikšanās laikā tika demonstrēti attēli ar lielo tehniku, īpašu sajūsmu izraisot zēnos. Nemaz tik viegli nebija atpazīt labības paraugus, ko viesis bija sagādājis. Vai tie ir mieži, rudzi vai auzas? Kā atšķiras minerālmēsli? Jautājumu un atbilžu bija daudz.
2.a un 2.c klases devās iepazīt ugunsdošības un glābšanas dienesta darbu uz VUGD Bauskas daļu. Ugunsdzēsēji stāstīja par dienesta ikdienu, darba pienākumiem, demonstrēja tehniku, uniformas. Svarīgākais – varēja daudz ko izmēģināt – likt uz muguras smagu aprīkojuma mugursomu, iekāpt ugunsdzēsēju mašīnā, pamēģināt turēt rokās ugunsdzēsēju šļūtenes. Bērni saprata, ka šīs darbs ir sarežģīts, bīstams, bet interesants.
5.b klase devās uz SIA “Bauskas novada komunālserviss”, kur tikās ar tā dabinieku Aldi Borintu.
Piektdiena skolā varētu tikt nodēvēta par saldo dienu. 2.b klasē pedagoģe Anda Rone stāstīja par savu hobiju – dažādu kārumu gatavošanu. Skolēni kluva par degustatoriem Andas ceptajiem groziņiem. Pirms tam gan tie pašu spēkiem bija jāizdekorē ar pārtikas dekoriem.
4.klasēs viesojās uzņēmuma “Orkla Biscuit Production” ražošanas procesa inženieris Kaspars Ābrants. Viņš stāstīja par cepumu ražošanu šajā uzņēmumā. Cepumu ražotne Ādažos ir viena no lielākajām Ziemeļeiropā, kur strādā ap 400 darbinieku 7 dienas nedēļā,visu diennakti. Cepumus piegādā arī uz ārzemēm: Zviedriju, Norvēģiju, Somiju. Ksenija Petrova bija uzzīmējusi zīmējumu par cepumu cepšanu, uzdāvinājām to Kasparam Ābrantam. Viesis pastāstīja, kāds mācību ceļš ejams, lai varētu strādāt ražotnē. Noslēgumā skolēni tika pie cepumu groza.
Nedēļa bija ļoti interesanta. Sirsnīgi pateicamies visiem mūsu viesiem un mūs uzņēmušajām iestādēm un darbiniekiem par atvēlēto laiku un jauno informāciju!