Home » Bez tēmas » PRIEKA SPĒLĒS – Lielās dienas tradīcijas

PRIEKA SPĒLĒS – Lielās dienas tradīcijas

Šajā nedēļā skolā bija jūtama pavasara dvesma. Lielās dienas tuvums. Literatūras un mājturības skolotāju rosināti, skolēni veidoja zīmējumus, dekorus, ko varam aplūkot skolas gaiteņos un klasēs. Skolotāja Māra Gulbe stāsta, kā klasē noritējusi gatavošanās svētkiem. “Kā katru gadu, bērni palielījās ar skaistākajām oliņām, stāstīja, kā tās tik krāsainas tapušas. Ripinājām olas pa reni, sacensībā iegūstot šokolādes oliņas. Lai taptu zinošāki, atbildējām uz  jautājumiem par un ap Lieldienām.”

Ceturtdien sākumskolas skolotājas Līga Purena un Anželika Orlova kopā ar savām kolēģēm pulcēja skolas zālē 1.-4.klašu skolēnus. Tur noritēja Lielās dienas tradīciju mācībstunda , ko vadīja Ceraukstes tautas nama folkloras kopas “Laukam pāri” dalībnieces. Skolēni ieguva ne tikai zināšanas par ticējumiem un vērojumiem pavasara skaistākajos svētkos, bet arī piedalījās rotaļās un rituālos. Paldies viešņām par iespēju ieskatīties mūsu tautas garamantu pūrā un skolotājām – par pasākuma veidošanu!