Home » Bez tēmas » LATVIJAS SKOLAS SOMĀ saldējums neizkūst

LATVIJAS SKOLAS SOMĀ saldējums neizkūst

6.-8.klašu skolēniem 16.maijā bija diezgan “salda diena”. LATVIJAS SKOLAS SOMAs piedāvātās izzinošās nodarbības “Saldējums mākslas telpā. Laikmetīgā māksla” galvenais varonis bija tieši nosaukumā minētais produkts. Nodarbību vadīja Tamāra Rubene (Ikšķiles saldējums, SIA RUTARE). Viņa rosināja skolēnus palūkoties uz saldējumu pavisam no cita skatu punkta kā ikdienā ierasts. Nodarbības laikā skolēni iepazina, kā saldējums tiek attēlots un parādīts laikmetīgās mākslas griezumā dažādās nozarēs – modē, mūzikā, tēlniecībā, gleznotājmākslā, reklāmas nozarē utt. Tika aplūkota tēma par saldējuma muzejiem pasaulē, tāpat skolēni uzzināja, kā saldējuma tēls tiek izmantots sadzīves preču dizainā.

Nodarbības sākumā skolēni iepazina mākslas aktivitātes, kuru centrālais temats ir saldējums. Otrajā daļā skolēni  katrs izgatavoja mākslas priekšmetu (dekorētu dokumentu mapi) ar saldējuma motīvu. Bija ļoti interesanti, daudziem vecāko klašu skolēniem sajūsmu izraisīja gan prezentācijā redzētais, gan iespēja praktiski aplicēt un veidot savu saldējuma konusa dizainu. Paldies SKOLAS SOMAI un īpaši Tamārai Rubenei!