Home » Bez tēmas » Svinam Dzimtās valodas dienu

Svinam Dzimtās valodas dienu

Pēc UNESCO iniciatīvas jau 15 gadus visā pasaulē 21. februārī svin Dzimtās valodas dienu. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dzimtajai valodai, sekmēt tās lietojumu un popularizēt atziņu, ka dzimtā valoda ir personības attīstības pamats.

Mūsu skolā latviešu valoda godā tika celta 20. un 21. februārī. Latviešu valodas skolotāja Dina Ālmane organizēja īpašas dzimtās valodas stundas 5. un 6. klašu skolēniem. Skolotāja bija izveidojusi jauku prezentāciju un stāstīja par to, cik pasaulē ir valodu, kāpēc to skaits ir tik mainīgs, ko nozīmē jēdzieni „dzimtā valoda” un „tēvu valoda”. D. Ālmane atklāja latviešu valodas skaistumu un daudzveidību. Skolotāja stāstīja par dialektiem, minēja savdabīgus apvidvārdus un aicināja kopt dzimto valodu. Audzēkņiem tika demonstrēts arī valodnieka V. Humbolta veidotais indoeiropiešu valodu koks, un skolēni ātri vien aptvēra, ka latviešu un lietuviešu valoda ir radniecīgas. Atbildes uz daudziem jautājumiem allaž zināja 6.b klases puisis Rodrigo Pumpurs – tiklīdz skolotāja ko vaicāja, Rodrigo cēla roku un aktīvi iesaistījās diskusijā.

fimai 017 fimai 018 fimai 019 fimai 020