Home » Bez tēmas » Grāmatas ceļo pie skolēniem

Grāmatas ceļo pie skolēniem

Maijā ciemos pie 6.a klases ieradās Bauskas politiski represēto kluba „Rēta” dalībnieki – Daina Ziemele un Jānis Zemtautis. Klases iepazīšanās ar kluba dalībniekiem aizsākās pērn novembrī, kad skolēni sniedza valsts svētkiem veltītu koncertu. Arī šoreiz skanēja Raimonda Paula dziesmas un Viļa Plūdoņa dzeja. Īpaši skaists bija dzejolis „Zaķīšu pirtiņa” Elīnas Stašānes izpildījumā un „Traucējums” – par bailīgo zaķu ģimeni stāstīja Dinija Salasgrāve un Luīze Druviņa.

Pirms sarīkojuma „Rētas” dalībnieki uz skolu atveda ap pussimts grāmatu. D. Ziemele sacīja, ka grāmata ir vērtība – lai smeltos zināšanas, ir daudz jālasa. Janvārī Rīgā notika akcija „Gaismas ceļš – grāmatu draugu ķēde”, kad no rokas rokā tika nodotas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno Gaismas pili. Akcijas iedvesmoti, „Rētas” dalībnieki nolēma 6.a klases skolēniem, viņu audzinātājai Ievai Mašalei un skolas bibliotēkai dāvāt grāmatas. Sarīkojuma noslēgumā J. Zemtautis uzteica skolēnu radošumu un zinātkāri un vēlēja izaugt par krietniem Latvijas pilsoņiem.

gramatas_reeta