Home » Bez tēmas » Drošības nedēļa

Drošības nedēļa

No 5.-9.oktobrim skolā – Drošības nedēļa. Klašu stundās kopā ar skolotājiem, arī priekšmetu stundās daudz tiek runāts par dažādām situācijām, rīcību.  8.oktobrī notika tikšanās ar Bauskas policijas nodaļas nepilngadīgo lietu vecāko inspektori Ilvu Buku. Viņa 5.-6.klašu skolēniem skaidroja viņu atbildību, īpašu uzmanību pievēršot vardarbības tēmai. Īpašā prezentācijā tika izsmeļoši izskaidrots, kas ir vardarbība, kā to iedala, kāda ir skolēnu rīcība, saskaroties ar vardarbību. 8.-9.klases sarunā ar I.Buku uzzināja daudz jauna par likumu ievērošanu un pusaudžu atbildību, atkarību profilaksi. Skolotāja D. Sējēja lūdza skaidrojumu, kāda ir pusaudžu atbildība par aizskarošas informācijas rakstīšanu interneta vietnēs, sociālajos tīklos. Buka aicināja skolēnus nebūt vieglprātīgiem un rūpīgi pārdomāt savu rīcību gan skolā, gan ārpus tās, jo arī pusaudži ir atbildīgi par savu rīcību. Sarunā iesaistījās arī skolas sociālā pedagoģe Aina Kļaviņa.

P.S. VALSTS POLICIJAS MĀJAS LAPĀ JAUNIEŠIEM (http://www.sargi-sevi.lv/) vari atrast sev noderīgu informāciju par drošību, kriminālatbildību un administratīvo atbildību. Piemēram, šādu: “Ja dienā, kurā Tu izdari kādu nelikumīgu darbību, Tu esi 14 gadus vecs, Tevi var saukt pie kriminālatbildības. Ja Tu zini, esi bijis klāt vai kaut kā citādi piedalījies nelikumīgas darbības norisē, bet neesi par to informējis policiju, tad arī Tu esi atbildīgs par to, ka noziegums ir noticis un arī Tevi par to var sodīt. Par administratīvu pārkāpumu Tevi var sodīt no 14 gadu vecuma.”

DSCF3061 DSCF3058 DSCF3055