Home » Bez tēmas » Gods kalpot Latvijai!

Gods kalpot Latvijai!

Vairāki mūsu skolas jaunieši piedalījās patriotiskajos pasākumos “Latviešu karavīrs laikmetu griežos”, kas 3. un 4.novembrī notika Bauskā. Tos organizēja biedrība “Latvijas Ģenerāļu klubs”, kā arī dažādas Latvijas jaunatnes organizācijas – Jaunsardze, Latvijas mazpulki, Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācija. Līdzās citu novadu un skolu 400 jauniešiem mūsu puiši pārbaudīja sevi nakts orientēšanās skrējienā pa Bausku un tās apkārtni. Elvis Akmentiņš, Raivo Širvis, Ivo Krīgers, Linards Lipenbergs un Renārs Borkovskis pastāstīja, ka nakts orientēšanās ietvēra dažādus uzdevumus. Vajadzēja slēpot, kurināt ugunskuru, atrast kontrolpunktus dažādos objektos, atbildēt uz erudīcijas jautājumiem, prast sadarboties komandā. Dažu uzdevumu izpildi citiem apgrūtināja tumšais un mitrais laiks, bet Renārs Borkovskis sacīja, ka Jaunsardzē darbojas no 2014.gada, un tādi apstākļi netraucē. Ar skolēniem kopā orientēšanās skrējienā piedalījās arī skolotājs Dainis Cipulis, bet citos pasākumos – skolotāja Dina Ālmane. 4.novembrī skolā viesojās Zemessardzes komandieris Ainārs Ozoliņš un kareivis Kaspars Mākulēns, mūsu skolas absolvents. 9.a klases meitenes, skolotājas Rozes Bruģes mudinātas, bija iestudējušas patriotiskas dzejas kompozīciju. Skolēni uzdeva jautājumus un noklausījās viesu stāstījumu par Zemessardzi. Vēlāk Kultūras centrā notika svinīgais pasākums ar Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces un Aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa piedalīšanos. D.Ālmane pastāstīja, ka  tika apbalvotas labākās komandas. 1.vietā bija komanda, kuras sastāvā bija 8.klases skolnieks Elvis Akmentiņš, bet 2.vietā – 8.kl. skolnieka Ivo Krīgera pārstāvētā komanda.  Patriotiskās aktivitātes piektdienas vakarā noslēdzās ar lāpu gājienu.  “Gods kalpot Latvijai! “- ar pārliecību šos vārdus izrunāja arī mūsu skolas jaunieši. Nākamgad līdzīgs pasākums notiks Jaunjelgavā.

DSCF6964DSCF6943 DSCF6955

IMG_0016 IMG_0022 IMG_0032 IMG_0039 IMG_0045