Home » Bez tēmas » Sestie izzina mežu un mežkopja profesiju

Sestie izzina mežu un mežkopja profesiju

Septembra pirmajā nedēļā sesto klašu skolēni izmantoja iespēju, ko piedāvā A/S “Latvijas valsts meži” un mammadaba.lv – doties ekspedīcijā uz mežu. 6.a klase bija Tomē, bet 6.b – Olaines pusē. Tā nebija vienkārša pastaiga pa mežu. Skolēni 10 darba stacijās pētīja, vēroja un uzzināja daudz jauna par meža izmantošanu, ar mežkopību saistītām profesijām, šo profesiju veicēju pienākumiem. Iegūtās zināšanas varēja pārbaudīt praksē, nosakot celulozes klātbūtni dažādās vielās, mērot koku apkārtmēru, nosakot koku vecumu, būvējot nelielas koka konstrukcijas un pārbaudot to izturību. 6.a klases skolniece Lauma Lucaua atzīst, ka šis pasākums bija ļoti izzinošs, viņa un klasesbiedri uzzinājuši daudz jauna. Kā patīkams noslēgums šīm aktivitātēm bija kopīgi ieturēta maltīte meža ielokā. Klašu audzinātājas I.Mašale un S.Gudkova cer, ka iegūtā informācija paplašināja skolēnu zināšanas par mežkopību, meža nozīmi ekosistēmā, meža saudzēšanu.