Home » Bez tēmas » Atgriežas savā pirmajā skolā ar izglītojošu lekciju

Atgriežas savā pirmajā skolā ar izglītojošu lekciju

Projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Bauskas novadā” ietvaros 20.februārī mūsu skolas 5.-7.klašu skolēni iedziļinājās veselīga uztura pamatos. Šo tēmu savā lekcijā padziļināti un interesanti atklāja uztura speciāliste  Dace Strautniece. Viņa pārstāv biedrību “Baltic Nutricion &Health Federation”. Tika demonstrēts video sižets, kurā  ar pareiza uztura pamatprincipiem iepazīstina lekcijas adresātu vienaudzis. Vai protam saskatīt kļūdas savā ēdienkartē? Cik daudz jāēd? Kā noteikt katram vajadzīgo pārtikas daudzumu? Vai ūdens ir veselīgs? No kā mēs sastāvam? Ko mums dod ķīmijas zināšanas? Šie un citi jautājumi kopā ar skolēniem tika iztirzāti ieinteresētā sarunā. Tās mērķis – likt skolēniem aizdomāties par savu veselību un veidiem, kā to padarīt stiprāku, pareizi ēdot un izvērtējot savus ēšanas ieradumus. Šai lekcijai pēc kāda laika sekos arī turpinājums. Tās būs praktiskas nodarbības veselīga ēdiena pagatavošanā.

Dace ir mūsu skolas 1994.gada absolvente, tādēļ viņai bija interesanti ne tikai lasīt lekcijas, bet arī apciemot savu pirmo skolu. Viņa priecājās par pozitīvajām pārmaiņām skolas izskatā un iespēju atgriezties skolas laikā. Paldies Dacei par izglītojošo un jauko tikšanos!  Veiksmi izglītības darbā!