Home » Bez tēmas » Trešklasnieki lūkojas zvaigznēs un uzzina visu par Piena ceļu

Trešklasnieki lūkojas zvaigznēs un uzzina visu par Piena ceļu

May 2024
 12345
6789101112
13141516171819
2728293031

Neilgi pirms Lieldienām 3.a un 3.b klases izmantoja iniciatīvas “LATVIJAS SKOLAS SOMA” piedāvāto iespēju paviesoties Baldones observatorijā. Tur skolēni noklausījās gida stāstījumu un noskatījās dažādus demonstrējumus par  planētu lielumu, novietojumu. Tika stāstīts arī par zvaigznājiem, to vērošanu. Ļoti interesanti bija aplūkot lielo teleskopu. Skolēni pēc tam piedalījās dažādos eksperimentos, kur tika iegūta “ziloņu zobupasta”, radīts vulkāns, pagatavota veidošanas masa  “slyme”, kā arī notika maģiskas darbības ar uguni (protams, tas viss bija droši!).

Atceļā no Baldones trešklasnieki piestāja Codes pagasta “Celmos”, kur zemnieku saimniecības vadītāja Inga Celma rādīja un stāstīja, kā pārstrādā pienu, kā iegūst sieru. Bērni kļuva par degustatoriem un vērtēja produktu garšas īpašības. Bērni uzzināja, kā tiek kopti lopi, kādi darbi jāveic saimniecībā. Daudzi bija ļoti izbrīnīti par to, ka slaucējām jāceļas ap četriem no rīta, lai laikā pagūtu izslaukt visas gotiņas.

Tā bija ļoti interesanta un iespaidiem bagāta diena, atzina skolēni.