Home » Bez tēmas » Iepazīst kuģa mehāniķa profesiju

Iepazīst kuģa mehāniķa profesiju

December 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

19.septembrī projekta “Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika pasākums “Ar jūrniecību saistītās profesijas”. Par tām tikšanās laikā stāstīja profesionāls kuģu mehāniķis ar 25 gadu darba pieredzi Artis Sūna. 9.klases skolēniem  bija ļoti interesanti gan klausīties izsmeļošā un detalizētā stāstījumā par šo profesiju, gan aplūkot attēlos redzamos kuģu dzinējus. Devītos interesēja gan izglītības iegūšanas iespējas, gan jautājumi par jūrnieku darba pienākumiem, personas iezīmēm,  sadzīvi un ikdienu. Liels pārsteigums bija dzirdēt, ka ar jūrniecību saistīto profesiju veicējiem ļoti svarīga ir psiholoģiskā noturība un prasme strādāt komandā. Protams, ļoti būtiskas ir labas matemātikas, fizikas un svešvalodu zināšanas.  A.Sūna stāstīja par darba ritmu, prombūtni no tuvajiem cilvēkiem, valstīm , uz kurām kuģojis, par karjeras iespējām no parasta mehāniķa līdz vecākajam mehāniķim. Skolēnus interesēja arī riski šajās profesijās, viesis pastāstīja par vairākām bīstamām situācijām, ko nācies piedzīvot. Skolēni atzina, ka bijis interesanti klausīties par šo jomu. Meitenēm vairāk gribējās zināt par romantisko pusi – valstīm, ko apceļo, dzīvi uz kuģa. Savukārt zēni analizēja, cik paši piemēroti šai profesijai. Emīls secina: “Šis darbs nav man domāts!”. Kaspars saka, ka viss stāstītais bija vērtīgs, īpaši darba “plusi un mīnusi”,  bet Daniels saka, ka  ieguvis lielāku izpratni par jomu, kurā plāno turpmāk izglītoties.  Paldies Artim Sūnam par skolēniem veltīto laiku un zināšanām. Vēlēsim viņam labu ceļavēju reisā, kurā viņš drīzumā atkal dosies!