Home » Bez tēmas » Devītie piedalās Brīvības cīņu inscenējumā

Devītie piedalās Brīvības cīņu inscenējumā

May 2021
M T W T F S S
« Apr    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

9.oktobrī 9.klases devās mācību ekskursijā uz Olaini, kur piedalījās  nodarbībā, izspēlējot 1919.gada latviešu karaspēka cīņu pret Bermonta armiju. Skolēniem bija jāiejūtas abu karojošo armiju karavīru, izlūku, virsnieku, žēlsirdīgo māsu lomās. Dalībniekiem  vajadzēja prast uzcelt telti, doties izlūkos, sagūstīt pretinieku, celt vienkāršus nocietinājumus. Aktīvās nodarbības beigās bija iespēja sasildīties pie karstas,  uz ugunskura vārītas tējas. Tālāk skolēni devās uz Jūrmalu, kur gides pavadībā redzēja interesantākos pilsētas objektus, uzzināja dažādus vēsturiskus faktus par Jūrmalas kā pilsētas veidošanos, arhitektūru. Pa autobusa logu vīdēja daudz objektu – mūsu valsts prezidenta E.Levita Jūrmalas rezidence, viena no Laimas Vaikules villām, ēka, kur vasaras pavada krievu estrādes dziedātāja Alla Pugačova ar ģimeni, miljonāram J.Krūmiņam piedetošās ēkas u.c. Skolēni devās arī nelielā pastaigā gar rudenīgo jūru. Mācību ekskursijas beigās tika pabūts zvejnieku brīvdabas muzejā un uzzināts, kā dzīvojuši un strādājuši zvejnieki pagājušā gadsimta sākumā un senāk.