Home » Bez tēmas » Kāds laiks Mārtiņos, tāds Ziemassvētkos!

Kāds laiks Mārtiņos, tāds Ziemassvētkos!

December 2019
M T W T F S S
« Nov    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Šo un citus ticējumu noteikti vajag pārbaudīt, ir pārliecināti Mārtiņdienas svinētāji.  Šīs latviešu svinamās dienas priekšvakarā mazākajās klasēs notika dažādas jautras izdarības – ķekatās iešana, mīklu minēšana un tautasdziesmu skandēšana, rotaļās iešana. Skolotājas Līgas Purenas audzēkņi no 2.a klases ciemojās pie 2.b. Bērni noklausījās stāstījumu par Mārtiņdienas svinēšanu, cienājās ar latviešu tradicionālajiem ēdieniem – kartupeļiem, vārītiem ar mizu, biezpienmaizēm, ķirbjiem, āboliem un bumbieriem. 2.b klase uzaicināja viesus rotaļās un lika minēt mīklas. Nākamgad A.Orlovas audzēkņi dosies atbildes vizītē.

3. b klase iepriecināja visus skolas darbiniekus ar dziesmām, dzejoļiem un ticējumiem, apstaigāja visu skolu.

Skolotājas Aijas Dūmiņas klase ciemojās  4.a, kur arī notika Mārtiņdienas aktivitātes. Skolotāja R.Bruģe kopā ar bērniem zīmēja krāsainus gaiļus, veidoja zīmējumu izstādi klasē. Pēcpusdienā visi kopā mācījās rotaļas. Arī citās klasēs šī diena bija jautra, izzinoša un krāsaina.

Visi bērni bija pārdomājuši, kādos tēlos iejusties – visvairāk tie bija dažādi dzīvnieki. Svētdien, kad būs īstā Mārtiņdiena, arī ģimenēs notiks šo latvisko svētku svinēšana, solīja ķekatnieki.