Home » Bez tēmas » Svinam Valsts svētkus

Svinam Valsts svētkus

September 2020
M T W T F S S
« Aug    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Valsts svētku gaidīšanas nedēļa šogad ietvēra ļoti daudzveidīgus pasākumus un aktivitātes. Līdzās vēstures jautājumu dziļākai izpratnei vēstures un sociālo zinību stundās skolēni un skolotāji klašu stundās izzināja 100 gadu senos notikumus Latvijas Brīvības cīņās. Paldies vēsturniekam Dainim Cipulim par izsmeļošo prezentāciju! 11.novembrī atbalstījām biedrības “Rēta” iniciatīvu un kopā ar citām Bauskas skolēm veidojām simbolisku ķēdi (mēs – pa Plūdoņa ielu), pieminot Brīvības cīņas kritušos karavīrus. Daudzos klašu kolektīvos tapa kolāžas “Mana Latvija šodien”. Šī darba rezultāts apskatāms skolas foajē veidotajā izstādē. Sākumskolas bērni otrdien noskatījās izrādi “Pūces piens”. 9.a klases skolēni piedalījās nodarbībā “Bauskas 20.gadsimtā” pilsētas muzejā, bet 6.a klase kopā ar audzinātāju D.Sējēju izmantos muzeja piedāvāto iespēju  iepazīties ar apavu darināšanas vēsturi un kurpnieka amatu un izmēģināt roku pastalu darināšanā. Skolas un klašu telpas šonedēļ rotāja svētku noformējums.

Emocionālākais notikums šajā nedēļā bija Valsts svētku koncerts, kurā piedalījās 5.-9.klašu koris, 4.-7.klašu deju kolektīvi, 1.klašu ansamblis, 4.a klases teātra grupa, 6.b klases skolēni un dziedātāja Jurgita Červinska, kā arī Edgars un Arneta no 6.a, kuri runāja dzeju. Svētku pasākuma īpašais viesis bija Novada domes deputāts, vēsturnieks Raitis Ābelnieks. Skolas direktors J.Rumba sveica skolēnus, kam labi panākumi mācībās, tādēļ viņu foto atradīsies skolas goda plāksnē “Ar viņiem lepojamies”. Viņi saņēma diplomus un skolas simtgades piemiņas medaļas. Tie ir –  Betija Upelniece, Keita Asone, Gabriela Seimane, Renāte Līgotne, Jānis Maskals, Janīna Šumeiko, Nadīna Šumeiko, Arneta Hegenbarte – Petrika, Evelīna Burmistrova, Evelīna Keita Barauska, Marta Kārkla, Alise Kalderauska, Paula Druviņa, Keita Pauloviča, Elīza Lakoviča- Lakovica, Elīza Savicka, Danija Mickus, Elizabete Rūta Spruntule, Elizabete Žizena un Nikola Šikova. Diplomus saņēma arī labākie sportā un 6.-7.klašu deju kolektīva dalībnieki. Tika godināti skolas darbinieki V.Kuzņecova un E.Murmuļevs.

Nedēļas noslēgumā – piektdien norisinājās skolēnu pašpārvaldes aktīvistu B.Upelnieces, K.Asones un N.D.Kazlauska veidotā spēle par Latviju. Talkā tika ņemta programma “Kahoot”. Dalībnieki no 5.a, 5.b, 6.a,6.b, 7.a, 7.b un 9.b klasēm ar aizrautību pārbaudīja savas zināšanas par Latviju. 7.a klasei paveicās būt ātrākajai un zinošākajai, individuāli uzvarēja Arvis Sūna no 9.b.

Lūk, cik daudz spējām izdarīt, saprast, piedzīvot un pārdzīvot, gaidot svētkus! Apmeklēsim svētku pasākumus nedēļas nogalē Bauskā un citviet, 18.novembrī – Valsts dzimšanas dienā būsim kopā ar saviem tuviniekiem un leposimies, ka esam šeit – brīvā un neatkarīgā Latvijā!