Home » Bez tēmas » Ceturtklasnieki dodas pa graudu pēdām

Ceturtklasnieki dodas pa graudu pēdām

December 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

11.decembrī Bauskas pilsētas pamatskolas 4.klašu skolēni devās nelielā izbraukumā uz Īslīces pagastu. SIA “PS Līdums” bērni uzzināja, kāds garš ceļš ejams graudiem, lai tie taptu par maizi, lopbarību vai kā citādi būtu lietderīgi izmantojami. Karjeras izglītības nodarbību “Pa graudu pēdām” (projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros) vadīja Mikus Karlovs, SIA vadītājs. Ļoti uzskatāmā prezentācijā un bērniem saprotamā veidā viņš izstāstīja graudu augšanas ciklu, raksturoja dažādas labības. Kopā ar skolēniem tika noskaidrots, kāda tehnika izmantojama graudkopībā, kādu ražu iegūst no hektāra. M.Karlovs salīdzināja graudu audzēšanu ar bērnu augšanu – graudkopji 11 mēnešus rūpējas par sējumiem, lai tie būtu veseli, saņemtu pietiekami daudz barības vielu, tiktu pasargāti no kaitēkļiem un laikā tiktu nokulti. Skolēni vēroja laboratorijas darbinieces darbu, kad viņa noteica graudu kvalitāti. M.Karlovs pastāstīja, ka graudkopības uzņēmuma speciālistiem labi jāpārzina ne tikai tehnika un augkopība, bet labi jāorientējas datorikā, matemātikā, ķīmijā. Arī svešvalodas jāzina.  Uzņēmuma darbinieki pamodināja “ziemas miegā” esošo tehniku, lai bērni varētu izpētīt graudu vākšanas kombainu, kravas mašīnu un traktoru. Liels pārsteigums bija ziņa, ka kombains labības pļaušanas laikā tiek vadīts no satelīta. Graudu novietnē varēja vērot, kā tiek piepildīti lielie apcirkņi, kā graudi tiek sagatavoti transportēšanai. Izzinošās nodarbības beigās bērni kopā ar skolotājām izmēģināja lielos svarus un noteica grupas kopsvaru – 1,5 t.  Paldies Mikum Karlovam un Inesei Zemītei par rūpīgi plānoto nodarbību un piepildīto laiku kopā ar cetrutklasniekiem! Lai ziemā izdodas sakrāt spēkus pavasara darbiem!