Home » Bez tēmas » Keitu un Elizabeti cildina Satversmes tiesā

Keitu un Elizabeti cildina Satversmes tiesā

September 2021
M T W T F S S
« Aug    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Satversmes tiesā Rīgā šomēnes sumināja Keitu Asoni un Elizabeti Līcīti – mūsu skolas 9.b klases audzēknes. Jaunietes pērn iesniedza savus darbus domrakstu konkursā  “Kāpēc Latvijai ir svarīgas manas Satversmē ietvertās pamattiesības?”. Žūrija abu meiteņu darbus augstu novērtējusi. Keitas radošais darbs valsts mēroga konkursā ieguva 3. vietu. Abas meitenes saņēma žurnāla „Jurista Vārds” specbalvu – gan Elizabetes, gan Keitas domraksts publicēts žurnāla „Jurista Vārds” februāra numurā.

Keita Asone kopā ar latviešu valodas skolotāju Ievu Mašali piedalījās konkursa laureātu apbalvošanas ceremonijā Satversmes tiesā. Sarīkojums bija skaists un svinīgs. Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele sacīja, ka šī konkursa centrālā tēma ir cilvēka brīvība – ne tikai izvēles brīvība, bet arī atbildība par sevi, tuvajiem un savu valsti. Viņa atgādināja, ka Latvija būs tāda, kādu mēs to veidosim ar savām brīvajām izvēlēm, tā būs tāda, kā mēs katrs izmantosim Satversmes dotās tiesības.

Konkursa laureātus sveica un vērtīgas balvas viņiem dāvāja daudzas promenentas personas, arī Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste. Ar enerģiskiem priekšnesumiem visus priecēja grupa „Brāļi Grīnbergi”.