Home » Bez tēmas » Sestie kopā ar “Gusto” ražo kosmētiku

Sestie kopā ar “Gusto” ražo kosmētiku

December 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Februāra pēdējās nedēļas izskaņā sesto klašu skolēni piedalījās  pasākumā „Ražots Bauskā”. Tas notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Skolēni devās uz skolai tuvāko kosmētikas ražotni – SIA “Gusto”. Tur skolēnus sagaidīja Andra Katkeviča un Līga Elmane, šī uzņēmuma īpašnieces, darbinieces un todien arī lektores. Viņas pastāstīja gan par uzņēmējdarbību, uzņēmuma tapšanu, gan konkrēti par dažādu konkrētu produktu izveidi. Nelielajās, bet mājīgajās telpās atrodas gan ražošanai nepieciešamās iekārtas, gan tiek uzglabāti saražotie produkti, pirms tie dodas uz pārdošanas vietām. Starp glītajām kārbiņām goda vietā arī balvas par piedalīšanos dažādos konkursos, arī par Bauskas novada popularizēšanu.   No ieceres līdz skaisti iepakotam galaproduktam ejams visai sarežģīts ceļš – pašiem jāizglītojas gan uzņēmējdarbībā kopumā, gan konkrētu produktu ražošanā.

Skolēni uzzināja un arī redzēja,  kā top dabiski kosmētikas produkti.  Nodarbības laikā tika smaržotas un vērtētas dažādas eļļas, citas vielas, no kā top lūpu balzāmi, ķermeņa krēmi, losjoni, maskas un citi ražojumi. “Gusto” darbinieces uzskatāmi, līdzdarbojoties skolēniem, parādījā, kā “izvārīt” lūpu balzāmu. Kopīgi tika pieņemts lēmums, kuru eļļu pievienot. Balsošanā noskaidrojās, ka vairākumam labāk patīk zemeņu aromāts, tāpēc kopīgi saražots tika zemeņu balzāms. Tas tika pildīts formiņās, un pēc 15 minūšu atdzišanas jau gandrīz bija gatavs lietošanai. Skolēni līmēja etiķetes un uz brīdi sajutās kā ražotāji. Sarunā ar Andru un Līgu, kuras, starp citu, pēc izglītības ir psiholoģes, tika nosauktas īpašības, kādām jāpiemīt labam uzņēmējam. Precizitāte, zinātkāre, māka paredzēt un drosme riskēt ir tikai dažas no tām. Pēc tikšanās būs daudz tematu pārdomām, kā veidot savu turpmāko karjeru.

Paldies Andrai un Līgai par iespēju ieskatīties viņu kosmētikas “virtuvē”!