Home » Bez tēmas » Vai Tev ir “zaļie pirkstiņi”?

Vai Tev ir “zaļie pirkstiņi”?

December 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Šis jautājums tiks atbildēts, kad sāks dīgt piekto klašu skolēnu iesētie augi. Un cik ilgi jāgaida no sēklas līdz ziedam? Lai to saprastu, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros piektklasnieki devās uz Codes pagasta zemnieku saimniecības “Dārznieki 1” siltumnīcām – tepat Bauskas pievārtē. Tur šo siltumnīcu saimniece Daina Auzāne kopā ar siltumnīcas darbiniecēm laipni iepazīstināja ar šīs lauksamniecības nozares darba ikdienu.   Ilona Timlere rādīja bērniem, kā veidot dažādiem dzīves gadījumiem paredzētus ziedu kārtojumus, viņai tas izdevās tik veikli, bet skolēniem nācās uzzināt, kašāda meistarība rodas tikai ilgas darba pieredzes rezultātā. Bērni vēroja, kā uz rožu mežeņa tiek uzpotēts rozes pumpurs. Siltumnīcas piepilda tūkstošos skaitāmi rožu stādi. Daudziem tas bija jaunatklājums, ka tieši tādā veidā tiek pie skaistajiem rožu ziediem, kas ir šī uzņēmuma “firmas zīme”. Skolēni ar interesi vēroja rožu stādus dažādās to attīstības stadijās. Daina Auzāne bija padomājusi arī par “praktiskajiem darbiem” – katrs skolēns izveidoja mini stādaudzētavu podiņā, ko pirms tam piepildīja ar kūdru. Ko sēt – rutkus, gurķus, redīsus, dažādas puķītes? Katrs izdarīja savu izvēli un mājup devās ar cerību, ka viņa sētais augs un zaļos vai nu mājās, vai skolā, klasē uz palodzes. Gaidīsim pavasari un raudzīsim, vai protam savus sējumus kopt un lolot!

Paldies Dainai Auzānei un Ilonai Timlerei par pacietību un skolēniem sniegtajām zināšanām!