Home » 2020 » February

Monthly Archives: February 2020

Septītklasnieki iepazīst Līgatnes bunkuru

Bauskas pilsētas pamatskolas 7. klašu skolēni februārī bija mācību ekskursijā uz  Padomju slepeno bunkuru Līgatnē.

Rehabilitācijas centra „Līgatne” gidi skolēniem atvēra daudzus gadus slepenībā turētas durvis un  izrādīja 9 metrus zem zemes esošo pazemes valstību.  Pagājušā gadsimta 80. gados Līgatnē tika izbūvēts viens no plašākajiem un modernākajiem bunkuriem – vieta, kur atomkara gadījumā paslēpties valsts varas elitei. Skolēniem tika izrādīta padomju gadiem īpaši moderna tehnika – dažādi sakaru līdzekļi, dīvainas „kastītes” jeb datori un printeri. Padomju laiku gaisotni atgādināja bunkurā ierīkotā ēdnīca, kā arī Ļeņina krūšutēls un gāzmaskas. Kad gide vecajā atskaņotājā uzlika plati ar jestrām dziesmām krievu un angļu valodā, jautrās dejās metās arī septītklasnieki.

Vēlāk skolēniem bija jāiejūtas slepeno aģentu lomā un jāveic īpaša misija. Patiesībā tā bija realitātes spēle „Objekts X”. Tumsā un dūmu mākonī lavoties pa šaurajiem gaiteņiem un daudzajām istabām, skolēni, saliedēti strādājot, veica dažādus uzdevumus, līdz izdevās atrast īpašu šķidrumu un izkļūt dienas gaismā no tumsas. Visveiklākā un visattapīgākā izrādījās komanda, kurā darbojās Sanija Maskale, Paula Druviņa un Elmārs Kondrots.

Skolēni par ekskursiju bija sajūsmā. 7.b klases audzēkņi atzina: „Tā bija ļoti laba vēstures stunda, kurā ļāva apskatīt pat slepenas kartes”, „Redzējām, kāda ir ultravioletā gaisma,” „Ļoti interesanta bija orientēšanās spēle – bija loģiski jādomā, jāatceras dažādas detaļas”, „Mācījāmies nekrist panikā, bijām saliedēti un daudz domājām.” Gandarītas par ekskursiju ir arī klašu audzinātājas Solveiga Gudkova un Ieva Mašale, kas atzina, ka spēles laikā guvušas pamatīgu adrenalīna devu un daudz pozitīvu emociju.

Skolēnu mācību ekskursiju – nodarbības bunkurā – finansiāli atbalstīja programma „Latvijas skolas soma” un ESF  projekts „Atbalsts individuālo kompetenču attīstībai”.

Keitu un Elizabeti cildina Satversmes tiesā

Satversmes tiesā Rīgā šomēnes sumināja Keitu Asoni un Elizabeti Līcīti – mūsu skolas 9.b klases audzēknes. Jaunietes pērn iesniedza savus darbus domrakstu konkursā  “Kāpēc Latvijai ir svarīgas manas Satversmē ietvertās pamattiesības?”. Žūrija abu meiteņu darbus augstu novērtējusi. Keitas radošais darbs valsts mēroga konkursā ieguva 3. vietu. Abas meitenes saņēma žurnāla „Jurista Vārds” specbalvu – gan Elizabetes, gan Keitas domraksts publicēts žurnāla „Jurista Vārds” februāra numurā.

Keita Asone kopā ar latviešu valodas skolotāju Ievu Mašali piedalījās konkursa laureātu apbalvošanas ceremonijā Satversmes tiesā. Sarīkojums bija skaists un svinīgs. Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele sacīja, ka šī konkursa centrālā tēma ir cilvēka brīvība – ne tikai izvēles brīvība, bet arī atbildība par sevi, tuvajiem un savu valsti. Viņa atgādināja, ka Latvija būs tāda, kādu mēs to veidosim ar savām brīvajām izvēlēm, tā būs tāda, kā mēs katrs izmantosim Satversmes dotās tiesības.

Konkursa laureātus sveica un vērtīgas balvas viņiem dāvāja daudzas promenentas personas, arī Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste. Ar enerģiskiem priekšnesumiem visus priecēja grupa „Brāļi Grīnbergi”.

Sporto visa 4.a klase!

Projektā “Sporto visa klase”aktivitātes turpinās. 4.a klase opiedalījās tautas bumbas sacensībās, kurās sacentās veiklībā un taktikā ar citu Bauskas pilsētas skolu komandām. Skolotājas Rozes Bruģes audzēkņi kopā ar sporta skolotāju Ievu Šteinbergu ieguva 2.vietu. Pedagoģes priecājas, ka šīs sacensības vieno klases skolēnus, māca viņus būt pacietīgiem, sadarboties, vērtēt kopīgās intereses augstāk par savējām. Turpināsim sportot!

Skaļās lasīšanas sacensība turpinās

Turpinās LNB organizētā lasīšanas veicināšanas aktivitāte – Skaļās lasīšanas sacensība. Novada kārtā, kas 25.februārī notika Bauskas KC, piedalījās gandrīz 20 labākie lasītāji no Bauskas un novada skolām. Mūsu skolu pārstāvēja 5.b klases skolēni Jānis Maskals un Kristiāna Dambe. Jānis tika pie vienas no sešām ceļazīmēm uz nākamo kārtu, bet Kristiāna saņēma pateicību. Kristiāna klātesošajiem nolasīja fragmentu no O.L.Kirkegora grāmatas “Gumijas Tarzāns”. Jānis lasīja  fragmentu no L.Maieres- Skumancas grāmatas “Ja Tu tā domā, mīļais Dievs” . Tajā vēstīts ar maza zēna Ksaveriņa dzīvi ģimenē. Jānis lasīja  ļoti saprotami un sadzirdami, ar izjūtu, nezaudējot kontaktu ar publiku, tāpēc arī vērtējums ir labs. Vēlēsim veiksmi konkursa turpmākajā gaitā!

Piedalās vokālo ansambļu konkursā “Balsis”

1.klašu vokālais ansamblis skolotājas Ingas Bukšas vadībā 21.februārī piedalījās Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novadu vokālo ansambļu konkursā “Balsis”. Šis konkurss jau tradicionāli savu mājvietu atradis mūsu skolā. Vokālo mākslu šoreiz tajā demonstrēja ansambļi no Bauskas pilsētas pamatskolas, Uzvaras pamatskolas, Skaistkalnes vidusskolas, kā arī Bauskas KC vokālā ansambļa “Adoramus” meiteņu grupa.

Mūsu pirmklasnieki saņēma 2.pakāpes diplomu. Konkursa dalībniekus ar divām dziesmām sveica mūsu skolas 4.-6.klašu zēnu ansamblis. Gabriels visiem norunāja dzejoli “Bauskai”. Ansambļu sniegumu vērtēja žūrija, kurā strādāja Bauskas MMS pedagoģe Ieva Ūdre, Pilsrundāles MMS vokālā pedagoģe Inese Lavrinoviča un mūsu skolas mūzikas skolotāja Ilze Bērziņa.

Novada skatuves runas konkursā mums divas ceļazīmes uz reģionu!

18.februāris Bauskā bija skolēnu skatuves runas un teātru diena. BJC Dzeltenajā mājā notika runātāju vērtēšana. No mūsu skolas savu runas mākslu demonstrēja seši skolēni. Pirmā pieredze šādā konkursā bija pirmklasniekam Markusam, Emīlam no 2.b, sestklasniekiem Gabrielam un Eduardam, bet Ralfs (5.b) un Aleksandra (4.a) ir konkursanti ar stāžu. Viņu uzstāšanos vētēja žūrija, kurā strādāja režisore un VISC vecākā referente  Dace Jurka, režisore Zigrīda Ezeriņa,  dramaturgs, režisors un teātra pedagogs Reinis Vējiņš. Viņi bija gana prasīgi, tāpēc īpašs prieks par mūsu puišiem Ralfu Zaharčenoku (skolotāja Gunta Spure) un Gabrielu Ruslanu Cipru (skolotāja Inga Briede) , kuri ieguva 1.pakāpes diplomu un tika izvirzīti tālākai dalībai konkursa reģionālajā kārtā. Tā notiks Jelgavā 11.martā.

Saspringta diena bija arī 8.klases teātra grupai un skolotājai Rozei Bruģei. Meitenes rīta pusē mēģinājumā  “iesildīja” kultūras centra skatuvi, bet vēlā pēcpusdienā rādīja uzvedumu jau iepriekš minētajai žūrijai. Godam nopelnīts 2.pakāpes diploms! No žūrijas saņemtas uzslavas par labo dikciju, aktieru ietērpu, pārliecinošo tēlojumu un kontaktu ar skatītājiem. Ieteikts mūsu teātra grupas I.Šteinbergas lugas “Gotiņa parastā” iestudējumu filmēt un sūtīt vērtēšanai VISC ekspertiem. Vairāk par teātra skati lasi šeit.

Iespēja ieskatīties profesijā

Ēnu diena 12.februārī bija ļoti svarīgs karjeras izglītības notikums ne tikai visā Latvijā, bet arī mūsu skolā. Vairāki skolēni paši bija atraduši iespēju doties uz dažādām darbavietām. Savas klases audzinātājas Ievas Mašales rosināti, viņas “septītie” šai dienai bija gatavojušies nopietni. Bērni saviem ēnojamajiem bija sagatavojuši jautājumus, kā arī veidoja kopsavilkumu par redzēto un dzirdēto.

Lielākā daļa skolēnu bija izmantojuši Valsts Policijas Bauskas nodaļas piedāvājumu. “Brīvprātīgi” uz policiju devās Sanija, Kristīne, Kristiāna, Markuss, Dāvis, Emīls, Kārlis, Roberts, Sandis un Ralfs. Par šo pasākumu izsmeļošāk lasi “Bauskas Dzīvē”.

Anna un Sanija tuvāk iepazina Bauskas veterinārās klīnikas darbu, ciemojās pie tās vadītājas Līgas Truntikas. Meitenes vēroja, kā tika sniegta palīdzība sunītim, ārstējot bronhītu, augoņus. Viņas trenējās šūt brūces (tiesa gan, tikai uz banāna mizas!). Evelīna bija devusies uz Jelgavu, lai kādā suši restorānā vērotu viesmīļu un pavāru darbu. Valentīna, Beāte, Elīza un Evelīna Rīgā, stomatoloģijas privātklīnikā iejutās higiēnista profesijā, uzzināja daudz jauna par stomatologa profesiju.

Stāstot par saviem iespaidiem ēnu dienā, jaunieši dalījās par savām vēlmēm un plāniem nākamajam gadam. Plānots ēnot radio darbiniekus, mehāniķus, konditorus, trenerus un zemessargus. Vairāki skolēni grib dziļāk iepazīt tās pašas profesijas, ko ēnoja šogad, bet dažiem radās secinājums, ka šo darbu viņi nekad negribētu darīt. Arī tā ir noderīga atbilde savas profesijas meklējumos! Izzināšana turpinās!

“Pirmie soļi basketbolā” – lielais fināls 1.a klasei

Bauskas pilsētas pamatskolas 1.a klase piedalījās “Pirmo soļu basketbolā” lielajā finālā, kurš norisinājās piektdien, 14.februārī, Salaspils sporta namā. Sacensības notika 12 stafetēs, kurās piedalījās skolēni un skolotāja. Izdevās iekļūt olimpiskajā sešiniekā, taču līdz godalgai pietrūka pavisam maz. Skolēni un skolotājas ieguva vienojošus pasākuma kreklus, katrs skolēns saņēma dāvanu maisiņu no veikala “Sportland” un saldumu balvas no firmas “Baltais”. Iegūta ļoti liela pieredze, pozitīvas emocijas un cīņasspars. Paldies visiem 1.a klases skolēniem, klases audzinātājai Aijai Dūmiņai un sporta skolotājai Solvitai Dzilnavai.