Home » 2020 » February » 17

Daily Archives: February 17, 2020

Iespēja ieskatīties profesijā

Ēnu diena 12.februārī bija ļoti svarīgs karjeras izglītības notikums ne tikai visā Latvijā, bet arī mūsu skolā. Vairāki skolēni paši bija atraduši iespēju doties uz dažādām darbavietām. Savas klases audzinātājas Ievas Mašales rosināti, viņas “septītie” šai dienai bija gatavojušies nopietni. Bērni saviem ēnojamajiem bija sagatavojuši jautājumus, kā arī veidoja kopsavilkumu par redzēto un dzirdēto.

Lielākā daļa skolēnu bija izmantojuši Valsts Policijas Bauskas nodaļas piedāvājumu. “Brīvprātīgi” uz policiju devās Sanija, Kristīne, Kristiāna, Markuss, Dāvis, Emīls, Kārlis, Roberts, Sandis un Ralfs. Par šo pasākumu izsmeļošāk lasi “Bauskas Dzīvē”.

Anna un Sanija tuvāk iepazina Bauskas veterinārās klīnikas darbu, ciemojās pie tās vadītājas Līgas Truntikas. Meitenes vēroja, kā tika sniegta palīdzība sunītim, ārstējot bronhītu, augoņus. Viņas trenējās šūt brūces (tiesa gan, tikai uz banāna mizas!). Evelīna bija devusies uz Jelgavu, lai kādā suši restorānā vērotu viesmīļu un pavāru darbu. Valentīna, Beāte, Elīza un Evelīna Rīgā, stomatoloģijas privātklīnikā iejutās higiēnista profesijā, uzzināja daudz jauna par stomatologa profesiju.

Stāstot par saviem iespaidiem ēnu dienā, jaunieši dalījās par savām vēlmēm un plāniem nākamajam gadam. Plānots ēnot radio darbiniekus, mehāniķus, konditorus, trenerus un zemessargus. Vairāki skolēni grib dziļāk iepazīt tās pašas profesijas, ko ēnoja šogad, bet dažiem radās secinājums, ka šo darbu viņi nekad negribētu darīt. Arī tā ir noderīga atbilde savas profesijas meklējumos! Izzināšana turpinās!

“Pirmie soļi basketbolā” – lielais fināls 1.a klasei

Bauskas pilsētas pamatskolas 1.a klase piedalījās “Pirmo soļu basketbolā” lielajā finālā, kurš norisinājās piektdien, 14.februārī, Salaspils sporta namā. Sacensības notika 12 stafetēs, kurās piedalījās skolēni un skolotāja. Izdevās iekļūt olimpiskajā sešiniekā, taču līdz godalgai pietrūka pavisam maz. Skolēni un skolotājas ieguva vienojošus pasākuma kreklus, katrs skolēns saņēma dāvanu maisiņu no veikala “Sportland” un saldumu balvas no firmas “Baltais”. Iegūta ļoti liela pieredze, pozitīvas emocijas un cīņasspars. Paldies visiem 1.a klases skolēniem, klases audzinātājai Aijai Dūmiņai un sporta skolotājai Solvitai Dzilnavai.