Home » Bez tēmas » 100 ziloņi zoodārzā jeb kā atpazīt viltus ziņas

100 ziloņi zoodārzā jeb kā atpazīt viltus ziņas

Digitālās nedēļas ietvaros Bauskas pilsētas pamatskolas 5.a klase devās jēgpilnā pastaigā uz Bauskas bērnu bibliotēku. Tur notika nodarbība medijpratībā. Skolēni noskatījās atraktīvu Gētes institūta veidotu filmiņu, kā notiek ziņu safabricēšana, faktu sagrozīšana un publiskošana. Tas bija stāsts par garlaikoto vilku, kas radīja ierakstu par sevi vikipēdijā, kļūstot par miermīlīgu zālēdāju. Vilks izdomāja par savu negantāko pretinieku un pāridarītāju padarīt Zaķi, izplatot melīgu informāciju par to TV sižetā, inscenējot uzbrukumu. Pēc filmas noskatīšanās  bibliotekāres Sarmīte Freimane un Liena Dravniece bija sagatavojušas uzdevumus grupām ar dažāda veida ziņām. Piektklasniekiem bija jāatšifrē ziņu avoti, saturs un ticamība. Bērni mācījās analizēt fotoattēlus, uzrakstus pie tiem, ziņu virsrakstus. Tas viņiem diezgan labi padevās. Cerams, ka iegūtās zināšanas noderēs, pārlūkojot dažāda veida informāciju sociālajos tīklos un ziņu portālos. Klases audzinātājs un datorikas skolotājs Jāzeps Širvis rosināja skolēnus ielūkoties arī vietnē    drossinternets.lv.  Tas noderēs, lai pasargātu sevi no dažādām problēmsituācijām, lietojot internetresursus.