Home » Bez tēmas » Kas teātrim “vēderā”? LATVIJAS SKOLAS SOMA palīdz uzzināt

Kas teātrim “vēderā”? LATVIJAS SKOLAS SOMA palīdz uzzināt

7.klašu skolēni 13.februārī devās uz Rīgu. Tur programmas “LATVIJAS SKOLAS SOMA” ietvaros notika aizraujoša nodarbība Latvijas Nacionālajā teātrī. Kā vēstīts teātra piedāvātās programmas aprakstā, “teātris vairāk nekā 2500 gadus ir nozīmīga cilvēces kultūras sastāvdaļa. Daudzi piešķir teātrim noslēpumu un maģijas noskaņu, citi mēģina saskatīt racionālo un izglītojošo. Latvijas Nacionālais teātris piedāvā skolēniem pašiem noskaidrot šos jautājumus, ielūkojoties teātra aizkulisēs un darbnīcās, uzdodot jautājumus un izmēģinot dažas lietas no aktiera ikdienas. Pastaiga caur teātri ir kā saruna starp skatītāju un aktieri, kurš palīdz ieraudzīt, kā top izrāde, lai turpmāk skatītos teātra izrādi ar citām acīm, pievēršot uzmanību lietām, kas līdz šim netika ievērotas.”

Mūsu septītklasnieku pavadonis un gids šajā ceļojumā pa teātri bija aktieris Ivars Kļavinskis. Kā stāsta skolēni, viņi pabijuši ļoti daudzās teātra telpās: zālēs, frizētavā, butaforu darba kabinetā, telpā zem skatuves. Ļoti interesanti bija aplūkot un aptaustīt dažādus tērpus, parūkas, grimu. Daudziem bija pārsteigums, cik daudziem dažādu profesiju cilvēkiem jāstrādā, lai notiktu skaistas izrādes un aktieri varētu darīt brīnumu lietas uz skatuves.