Home » Bez tēmas » Top Raiņa dzejas atklātnes

Top Raiņa dzejas atklātnes

December 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Raiņa muzejs Jasmuižā aicināja skolēnus veidot Raiņa dzejas atklātnes. Tāpēc jau februāra nogalē visi 5.a klases skolēni ķērās pie darba! Latviešu valodas stundās tika lasīti Raiņa dzejoļi par ziediem un dabu, noskaidrojām, kas ir dzejolī minētās “kaķu pēdiņas”, “Stuļģītis”, “Lolīte”, “incis”, “pērklīts”, un katrs izvēlējāmies dzejoli, kuram veltīt īpašu, paša darinātu atklātni. Vizuālās mākslas stundās visu marta mēnesi skolēni veltīja atklātnes darināšanai. Vispirms radās ideja, kā īsti dzejoli ilustrēt, tad tapa skices un pēc tam gan ar košām krāsām, gan sniegbalti darbs tika izkrāsots. Kad bija tapuši brīnumjauki mākslas darbi, skolēni uz atklātnes glīti uzrakstīja ilustrēto dzejoli un darbam pievienoja savu vizītkarti. Par skolēnu veikumu gandarītas viņu skolotājas Daiga Sējēja un Ieva Mašale.

Skaistās Raiņa dzejas ilustrācijas jau aizceļojušas uz rakstnieka jaunības zemi – Jasmuižu. Rainis bērnībā bijis liels dabas norišu vērotājs, ziedi bieži minēti viņā dzejā, un lielākā daļa Raiņa un Aspazijas vēstuļu rakstītas tieši uz atklātnēm.