Home » Bez tēmas » Pirms vasaras brīvlaika svarīgi būt zinošam par iepējām pasargāt sevi no traumām

Pirms vasaras brīvlaika svarīgi būt zinošam par iepējām pasargāt sevi no traumām

December 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

11.maijā ESF projekta nr. 9.2.4.1 “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros skolā notika Veselības ministrijas īstenotas izglītojošas nodarbības par traumatisma profilaksi. Tās vadīja SIA “Izglītības pasākumi” lektore Monta Krastiņa. Nodarbību mērķis – izglītot un informēt dažāda vecuma bērnus par drošību, biežākajiem traumatisma veidiem, traumu gūšanas apstākļiem un nepieciešamajiem profilakses pasākumiem. Lektores komentārs: “Visi zinām – kurš gan cits sevi pasargās, ja ne mēs paši. Tomēr katru gadu statistika rāda bēdīgu ainu – bērnu traumatisms ir augstā līmenī, īpaši vasarā. Iegūtās traumas ir dažādas – kritieni, apdegumi, dzīvnieku kodumi, ceļu satiksmes negadījumi, slīkšana u.c. Nodarbības par traumatisma profilaksi sekmē bērnu spēju pašiem izvērtēt ikdienas situācijas un pasargāt sevi no traumām. Nodarbības saturs atšķiras bērnu vecuma grupās – sākumskolas bērni tēmu apgūst saistošu spēļu veidā, bet pamatskolas bērnus iesaistām tiešsaistes aptaujā par traumatismu, kā arī komandās analizējam dažādas traumu gūšanas situācijas. Bērni uzdevumos iesaistās labprāt, ir radoši, labprāt iesaistās diskusijā un izdomā oriģinālas idejas traumu novēršanai. Par izpildītiem uzdevumiem ikviens saņem uzlīmes, kas atgādina ievērot drošību. Novēlu visiem raibu, bet drošu vasaru!”