Home » Bez tēmas » Būt veselam par prieku sev un citiem

Būt veselam par prieku sev un citiem

19.oktobrī 4.-6.klašu skolēni guva jaunas zināšanas un nostiprināja jau esošās par katram cilvēkam svarīgiem jautājumiem. Izzinošas nodarbības par personisko higiēnu vadīja Aiga Brazauska un Ilze Pūķe. Šī bija projekta “Pasākumi Bauskas novada sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” aktivitāte “Es attīstos un kļūstu pieaudzis”.

Abas lektores pēc profesijas ir mediķes, tāpēc katrs apgalvojums no viņu stāstījuma  bija ne tikai teorijā, bet arī praksē balstīts. Skolēnu vecumam atbilstošā veidā tika izstāstīts, cik svarīgi ir būt zinošam par sava ķermeņa kopšanu, kā jākopj mutes dobums, mati, āda, intīmās zonas, kā jāģērbjas, lai ietērps būtu ne tikai skaists, bet atbilstošs mūsu organisma vajadzībām. Sarunā delikāti tika skarti arī mulsinošie higiēnas jautājumi zēniem un meitenēm.  Skolēni piedalījās sarunā ar jautājumiem un apgalvojumiem no pieredzes, raksturoja savus ieradumus. Kopīgi tika secināts, ka higiēnai ir milzīga nozīme cilvēka veselības saglabāšanā, mēs katrs varam darīt ļoti daudz, lai būtu veseli, patīkami sev un saskarsmē ar citiem.

Paldies lektorēm un veiksmi izglītošanas darbā arī turpmāk!