Home » Bez tēmas » “Drošības dienās – 2014” Valsts policija atgādina par pienākumiem un atbildību

“Drošības dienās – 2014” Valsts policija atgādina par pienākumiem un atbildību

26. novembrī skolas zāle bija pārvērtusies par policijas iecirkni. Šeit Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore nepilngadīgo likumpārkāpēju noziedzības novēršanas jomā Ilva Buka 5.-9. klašu skolēniem vadīja nodarbības. Viņa uzteica 6. klašu skolēnus, kas piedalījās VP rīkotajā plakātu konkursā “Cits eksperiments”.

Skolēniem tika atgādināti ceļu satiksmes noteikumi, pārrunāti jautājumi par drošību internetā, par pienākumiem un atbildību. I.Buka ar piemēriem no savas profesionālās darbības ilustrēja dažādas problēmsituācijas, kas rodas, ja neievēro likumu, lieto atkarību izraisošas vielas. Viņa atbildēja uz skolēnu jautājumiem par iespējamiem sodiem un atbildību. Īpašu uzmanību policijas darbiniece pievērsa mobilo tālruņu lietošanai tam neparedzētās vietās un neparedzētiem nolūkiem, piemēram, mācību stundās, filmējot un fotografējot. Par šādiem pārkāpumiem skolēna vecāki var tikt sodīti administratīvi, atgādināja viņa. Daudziem skolēniem tas bija pārsteigums. Ar skolēniem tika pārrunāti jautājumi par savstarpējām attiecībām, vardarbību pret vienaudžiem. Gan skolēni, gan skolotāji uzzināja daudz jauna.

Drošības dienās 2014 - 01 Drošības dienās 2014 - 02