Home » Bez tēmas » Diena bez viedtālruņa

Diena bez viedtālruņa

Neviens mūsdienīgs cilvēks savu ikdienu nevar iedomāties bez “gudrajām” ierīcēm- telefona, planšetes, i-poda. Klases stundās pēdējā laikā tiek runāts par interneta lietošanas pozitīvo un negatīvo pusi, par drošību virtuālajā vidē, par mūsu ieradumiem. Bieži vien neapzināmies, kādu kaitējumu paši savai drošībai nodarām, pārāk daudz personiskas informācijas publiskojot sociālajos tīklos. Netiek novērtēta arī šo ierīču iedarbība uz veselību – bojājam redzi, dzirdi, kļūstam atkarīgi no nemitīgas saziņas, bilžu aplūkošanas, informācijas uzņemšanas tieši caur dažādiem “ekrāniem”. Skolas noteikumi aizliedz tālruņu lietošanu stundu laikā, ja vien tas nav saistīts ar mācību darbu. Bet starpbrīžos redzam, ka skolēni ir kā piekalti savām ierīcēm. Kāda būtu parasta skolas diena bez telefona, nolēma pārbaudīt daži 5.a klases skolēni. “Šī diena bija interesantāka, jo starpbrīžos mēs vairāk jokojāmies, runājāmies, nevis “sēdējām telefonā””, saka Krista Mašinska. Kevins Hortivs uzskata, ka nav no telefona atkarīgs, tas vajadzīgs, lai sazinātos. Viņš gan atzīst, ka spēlēm izmanto citu ierīci – spēļu konsoli. Mārtiņš Mālderis skolas dienās telefonu bieži vien vispār atstāj mājās. Karlīna Visocka gan atzina, ka visu dienu jutusies nedaudz nervoza, bet turpmāk centīšoties mazāk laika veltīt savam telefonam. Madara Pinte domā, ka, lietojot telefonu pārāk bieži, var sabojāt redzi, tāpēc spēlēt spēles tajā ir kaitīgi. Skolēni atzina, ka labāk būtu, lai telefons vairāk kalpotu saziņai. PamēBez telefonaģini arī Tu kādu dienu iztikt bez viedtālruņa!