Home » Bez tēmas » Aicina plānot savu nākotni jau šodien

Aicina plānot savu nākotni jau šodien

August 2020
M T W T F S S
« Jun    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

1.novembrī 9.a klasi uzrunāja NVA Bauskas filiāles karjeras konsultante Elīna Januška. Tikšanās notika projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Sarunas gaitā jauniešiem nācās sev pašiem atbildēt uz daudziem jautājumiem – kas ir karjera, kādu iedomājos savu nākamo profesiju, kāds būs izglītības ceļš līdz tai? E.Januška rosināja jauniešus domāt par to, vai viņu izvēlētas profesijas būs pieprasītas darba tirgū. Tika skarti arī tādi temati kā darba intervija, CV, motivācijas vēstules rakstīšana, darba meklēšana. Devītie pastāstīja, ka daudz informācijas par karjeras jautājumiem iegūst gan skolā, gan sarunās ar vecākiem, kā arī dažādās interneta vietnēs. Gandrīz visi ir izlēmuši, ko darīs pēc 9.klases beigšanas. Klēra turpinās mācīties mūziku, Juris domā par kokapstrādes profesijām, Raimonds par datorzinībām, Lauris – par sportu. Interešu jomas ir visdažādākās. Lai pārliecinātos par savas izvēles pareizību, skolēni pildīja anketu, kurā noskaidroja, kādai profesiju grupai katrs ir vairāk piemērots. Šī anketa lielākoties apstiprināja jauniešu izvēles. Viešņa pastāstīja arī par NVA darbu kopumā un rosināja jauniešus izmantot NVA mājas lapā pieejamos materiālus karjeras izvēlei – testus, informāciju par tālākizglītības iespējām, iespēju “pielaikot”profesiju. Paldies Elīnai par saturīgo stāstījumu! Ja interesējies par karjeras izvēles jautājumiem, arī Tu esi aicināts ielūkoties vietnē  http://www.nva.gov.lv/karjera/index.php?mt=304&cid=304&mid=297&pt=1.