Home » Bez tēmas » Kā top karamele?

Kā top karamele?

4.decembrī Bauskas pilsētas 3.klašu skolēni devās uz Jelgavu, uz “Karameļu darbnīcu”. Tur notika karjeras izglītības pasākums „Iepazīsti konditora profesiju!”(projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros). Nodarbības vadītāja kopā ar diviem konditoriem uzskatāmi demonstrēja, kā no cukura un dažādu piedevu masas tiek veidots gards kārums – mele, mele, karamele! Skolēni apbrīnoja, kā puišiem uz karstās letes izdodas tik meistarīgi novaldīt lipīgo masu, piedodot tai vajadzīgo formu. Skolēni uzdeva jautājumus par darbu karameļu darbnīcā, par iespējām apgūt šo interesanto, saldo, bet grūto darbu. Tad, kad skolēni bija pietiekami ilgi vērojuši karameļu darinātāju darbu un noklausījušies stāstījumu par šo darbu un produktu, bija pienācis laiks darboties pašiem. Lai viss būtu higiēniski, visi savas rociņas ietērpa gumijas cimdos un ķērās pie savu karameļu veidošanas. Katrs varēja izvēlēties, kāda forma konfektei uz kociņa būs. Nodarbība bija interesanta un saistoša, un pašu izgatavotais kārums – tik garšīgs!