Home » Bez tēmas » Dzīvo zaļāk – ar audumu pret plastmasu!

Dzīvo zaļāk – ar audumu pret plastmasu!

Skolotājas Daigas Sējējas rosinātas, 7.-8.klašu meitenes iesaistījās “Zaļās jostas” organizētajā kampaņā “Es sāku ar sevi – TĪRAI LATVIJAI”. Tās mērķis ir izglītot sabiedrību un pašiem uzzināt vairāk par vides piesārņojuma ietekmi uz mūsu ikdienas dzīvi, ekoloģiju un par veidiem, kā to mazināt. Izrādās, ka visvairāk dabu piesārņo un tajā ilgstoši nesadalās tieši visparastākie plastmasas maisiņi. Latvijā ik gadu atkritumos nonāk 3000 t plastmasas iepakojuma. Pati vienkāršākā lieta, ko katrs var darīt – ikdienā produktu iegādei un pārnēsāšanai lietot auduma maisiņu. Tāpēc meitenes kopā ar skolotāju no jau lietotiem audumiem (kleitām, palagiem, aizkariem) darināja mākslinieciskas “tašiņas”. Tās apdrukāja dažādās tehnikās – ar kartupeļu zīmogiem, lietotu burbuļplēvi, ar lapu nospiedumiem, gofrētu kartonu. Katrs varēja radoši izpausties un ļaut vaļu fantāzijai. Ieskaties attēlos un izveido arī savu maisiņu, būsi gan oriģināls, gan dabai draudzīgs!