Home » Bez tēmas » Septītie Latvijas vēsturi pēta Rīgā un Bauskā

Septītie Latvijas vēsturi pēta Rīgā un Bauskā

May 2021
M T W T F S S
« Apr    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Pagājusī nedēļa 7.klasēm bija ļoti saspringta . Līdzās ikdienas mācību darbam un interešu izglītībai skolēni paplašināja savu redzesloku ekskursijā un pārgājienā. Otrdien kopā ar audzinātājām I.Bērziņu un I.Junkurēnu septītie devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Tika apmeklēta Saeima. Ar Saeimas darbu septītklasniekus iepazīstināja gide, jaunieši pabija Saeimas zālē, kā arī apskatīja citu valstu dāvinājumus (suvenīrus, piemiņas lietas, vēsturiskus priekšmetus) mūsu valstij. Iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros skolēni noklausījās izglītojošu lekciju Kara muzejā. Tās tēma – Latvijas Brīvības cīņas. Gida stāstījums mijās ar dažādu eksponātu apskati, skolēni varēja rast dokumentālu pamatojumu savām vēstures zināšanām, uzdot jautājumus.

Lai mācītos un labāk izprastu vēsturi, dažreiz pietiek iziet pa skolas durvīm. Skolotāja D.Cipuļa vadībā ceturtdien skolēni iepazina Bauskas pagātni pastaigā “Bauska –  trīs torņu pilsēta”. Saules dārzā pie V.Plūdoņa pieminekļa, kur kādreiz atradās Sv. Trīsvienības Latviešu luterāņu draudzes baznīca, bērni uzzināja, ka tā  celta 1733.g.,  un to  nodedzinājis kāds nepilngadīgas piromāns. Viņš par to sodīts ar nāvessodu Mazdirdes (pie Bērzkalnu tiltiņa) gravā. Tālāk ceļš veda uz Bauskas Rātsnamu, kur skolēni uzzināja šīs unikālās celtnes īsu vēsturi. Izzinošās pastaigas beigu daļā skolēni pabija pie Bauskas Sv.Gara luterāņu baznīcas, kur kādreiz atradās trešais tornis (ievērojami augstāks par pašreizējo baznīcas torni). D.Cipulis skolēnus aizveda arī līdz Pētera I akmenim, leģendu par kuru skolēni bija uzzinājuši stundās. Skolotājs ir gandarīts par sasniegto rezultātu – jaunām zināšanām, ko ieguva skolēni.