Home » Bez tēmas » Ciemos pie Zobu fejām

Ciemos pie Zobu fejām

August 2020
M T W T F S S
« Jun    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

16.aprīļa rītā 1.klašu skolēni devās uz Zemgales Mutes veselības centru Bauskā. Tur  projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika karjeras izglītības pasākums “Profesijas, kas saistītas ar mutes veselību”. Pirms došanās uz šo stomatoloģijas iestādi skolēni bija noskatījušies vairākas animācijas filmas par zobārsta, higiēnista darbu, kā arī zobu kopšanu, tāpēc bija labi sagatavojušies nodarbībai. To vadīja higiēniste Ilona Saukuma. Viņa bērniem pastāstīja par stomatoloģijas speciālistu darbu, ikdienas pienākumiem, dienaskārtību, šīs iestādes darbību. Pirmklasniekiem bija iespēja iejusties pacienta lomā, iesēžoties zobārsta krēslā, izpētīt kabineta iekārtojumu, ierīces. I.Saukuma demonstrēja dažādus stomatologu darba instrumentus, zobu modeļus, stāstīja par zobu kopšanu. Pēc nelielu matemātisku aprēķinu veikšanas kopā ar skolēniem tika noskaidrots, ka, cītīgi mācoties un studējot, par zobārstu tagadējie pirmklasnieki varētu kļūt pēc 16 gadiem! Pirmklasnieki uzzināja, ka šajā darbā jāievēro īpaša sterilitāte, viss jāveic rūpīgi un ļoti uzmanīgi. Kopā ar MVC vadītāju, stomatoloģi Mirdzu Lazdu Ilona Saukuma atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Tie bija visdažādākie – kā var redzēt, kas zobam iekšā, kas ir tie Zobgrauži, cik ilgi jātīra zobi, kādas zobu birstes ir “pareizas”? Kopā bērni secināja, ka labi jāmācās visi mācību priekšmeti, jo zobārsta darbā vajag ļoti daudzpusīgas zināšanas, arī svešvalodas (jo –  kā tad varēs saprast, ja ciemiņš no Anglijas nokļūs Bauskas zobārsta krēslā?). Par piemiņu no tikšanās reizes pirmklasnieki saņēma suvenīrus – izglītojošas uzlīmes, veselīgu kārumu un nelielu tūbiņu zobu pastas. Paldies Mutes veselības centra darbiniekiem par iespēju ieskatīties viņu darba ikdienā!