Home » Bez tēmas » No kartona gabala līdz greznai tortes kārbai

No kartona gabala līdz greznai tortes kārbai

December 2023
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

22.novembrī Bauskas pilsētas pamatskolas 8.klašu skolēni devās mērķtiecīgā pastaigā uz Pilskalna ielu. Tur SIA “BALTIC PACKAGING TRADING” notika karjeras izglītības pasākums “Nodrukāts Bauskā”(projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” , Nr.8.3.5.0/16/I/001, ietvaros).

Uzņēmuma direktore Dace Mašale pastāstīja, kā veidojies šis uzņēmums, ar kādiem uzņēmumiem vairākās valstīs notiek sadarbība.  Skolēni uzzināja, kā tiek ražots iepakojums gan pārtikas, gan nepārtikas precēm, kā top atklātnes, kalendāri, rotaļlietas, grezni grāmatu vāki un etiķetes.  Bija pat grūti aptvert, cik daudzu cilvēku darbs vajadzīgs, lai taptu mums tik pierastā totres kārba vai šokolādes iepakojums. Līdz skaistajam gala rezultātam palīdz nonākt visi cilvēki, kas strādā uzņēmumā. Katram ir sava loma un uzdevumi. Poligrāfijas speciālisti, menedžeri, datordizaineri, grāmatveži, ekonomisti, iespieddarbu veicēji, dažādu palīgdarbu veicēji, transporta vadītāji – vairāk nekā 80 cilvēku strādā šajā Bauskas ražotnē. D.Mašale deva skolēniem ieskatu arī uzņēmējdarbības “virtuvē” . Kāpēc cilvēki grib veidot savu uzņēmumu? Kā tas ir – dot darbu citiem? Kādas ir prasības? Kas ir autoratlīdzība un autortiesības uz produktu? Uz tik dažādiem jautājumiem nodarbības laikā kopīgi tika meklētas (un arī atrastas!) atbildes. Interesanti bija uzzināt arī to, ka uzņēmumā tiek domāts par videi draudzīga iepakojuma radīšanu – tas tiek ražots no otrreiz pārstrādāta kartona, tiek izmantotas speciālas  gan cilvēkiem, gan videi nekaitīgas krāsas un lakas. Astotklasniekiem no kartona sagataves bija iespēja pašiem izveidot  tortes kārbu “Cielaviņai”- populārākajai Latvijas tortei. Tas nemaz nebija tik viegli!

Paldies Dacei par interesanto tikšanos un iegūtajām zināšanām!