Home » Bez tēmas » Kā piepildīt savu dzīves trauku jeb ģimnāzistu stāsti

Kā piepildīt savu dzīves trauku jeb ģimnāzistu stāsti

March 2021
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

10.martā Bauskas pilsētas pamatskolā viesojās Bauskas Valsts ģimnāzijas pārstāvji. Kopā ar izglītības iestādes metodiķi Lāsmu Krastiņu viņi uzrunāja devīto klašu skolēnus, sniedzot plašu ieskatu savas skolas mācību un ārpusmācību saturā. 12.a klases skolēni Varis un Kristers tēlaini salīdzināja (un arī demonstrēja!) cilvēka dzīvi ar tukšu trauku, kas , laikam ritot, tiek piepildīts ar daudz un dažādām lietām, aktivitātēm, iecerēm. Kad trauks sevī uzņem dzīves (un skolas!) piedāvātās iespējas, tā saturs kļūst arvien vērtīgāks, ir pārliecināti jaunieši. Katrs no viņiem raksturoja savu ceļu līdz ģimnāzijai, uzsverot, ka ģimnāzistu saimei pievienojušies ne tikai no pilsētas, bet arī attālākām Bauskas novada vietām – Dāviņiem, Īslīces, Vecsaules un Codes. Elīna kliedēja mītu, ka pienācēji no citām skolām “nav ieredzēti”. Sandija un Viktorija stāstīja par skolas pašpārvaldes darbu, par iespējām pašiem ietekmēt skolas dzīvi. Varis ieteica jauniešiem palikt Bauskā un nedoties mācīties uz Rīgu, lai tur “nepazustu”, viņaprāt Bauskas Valsts ģimnāzija sniedz visu, lai jaunietis varētu daudzpusīgi izglītoties un sagatavoties studijām augstskolā.

Devītklasnieku interesi rosināja plašais un izsmeļošais mācību programmu apskats, tika uzdoti konkrēti jautājumi par iestāšanos, pārbaudījumiem, konkursu. Atbildes uz tiem tika saņemtas, tika saņemts arī uzaicinājums uz Atvērto durvju pasākumu, kas notiks 12.martā.

Paldies viesiem par šo tikšanos un vielu pārdomām!