Home » Articles posted by admin

Author Archives: admin

Vizuālās mākslas konkursā “Mana Latvija ir..” gūst augstu novērtējumu

Katram Latvija ir citāda, bet šī konkursa dalībnieki savu Latvijas redzējumu pauduši tik pārliecinoši, ka žūrija piešķīrusi vairākas godalgotas vietas. 9.klašu grupā 3.vieta Beātei Grīnbergai – Zaļkalnei, 7.-8.klašu grupā – 1.vieta Klērai Kuļikauskai, 3.vieta Betijai Upelniecei, 5.-6.klašu grupā 3.vieta Evelīnai Burmistrovai un Janīnai Šumeiko, bet Nadīnai Šumeiko – atzinība. Gan mēs, gan skolotāja Daiga Sējēja priecājamies par jauno mākslinieku panākumiem un, protams, skaistajiem darbiņiem. Aplūko arī Tu!

Zeltaini zilgani iemirdzas zaļā egle

Labsirdīgie rūķi no 5.b klases 12.decembrī izglāba skolu no tumsas, jo uzbūra skolas eglē skaistas gaismiņas, lai visiem kopā mīļāks Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Gaismiņām atnākt bija jāpalīdz arī tiem, kuri vēroja eglītes iemirdzēšanos – bija jāmin mīklas un jāpalīdz 5.a klasei dziedāt. Pasākumu skaistāku padarīja arī Evelīnas Burmistrovas vijoļspēle. Paldies arī 7.klašu čaklajiem rūķiem, kas veidoja egles un skolas foajē svētku noformējumu!

6.a klase iepriecina “bērnudārzniekus”

Piektdienas rītā 6.a klase kopā ar klases audzinātāju Ilzi Bērziņu , flautisti Klēru Kuļikausku un dziedātāju Endiju Rotšteinu devās uz PII “Pasaulīte”. Tur bērni sniedza Ziemassvētku koncertu, iesaistīja mazuļus rotaļās. Mazie bērnudārznieki tuvāk varēja aplūkot mūzikas instrumentus, lai izprastu, kā tie skan. Pasākumu jautrāku padarīja arī pasaku tēli – Sniegavīrs un Briedis Rūdolfs (paldies Patrika vecākiem par atbalstu!).

Rakstnieks, gleznotājs, fotogrāfs – kas viņš ir?

Latviešu rakstniekam Jānim Jaunsudrabiņam 2017. ir jubilejas gads. Rakstniecība, glezniecība, fotomāksla – tik daudzās jomās J.Jaunsudrabiņš bija radošs un apdāvināts. Un kur tad vēl viņa vaļasprieks- makšķerēšana! Rakstnieka 140.jubileja tika atzīmēta 25.augustā. Literatūras skolotājas Ieva Mašale un Dina Ālmane kopā ar 5.b un 9.b klasēm bija sarīkojušas literāro pēcpusdienu, veltītu J.Jaunsudrabiņa daiļradei. Devītajiem un astotajiem, kas arī bija atnākuši uz pasākumu, tā bija leliska iespēja pirms gaidāmās latviešu valodas olimpiādes iegūt jaunas zināšanas par rakstnieku.  5.b kl. skolēni izjusti izstāstīja J.Jaunsudrabiņa dzīves faktus, bet devītie sniedza emocionālu ieskatu viņa darbā “Piemini Latviju!” Pēc tam visi kopā veidoja zīmējumus, risināja krustvārdu mīklas par zivīm un Latvijas dabu, kā arī mēģināja pabeigt Jaunsudrabiņa dzejoli un to izteiksmīgi norunāt.  Paldies visiem par jaunajām zināšanām un veiksmīgas olimpiādes!

Iepriecini dāvinot!

No 4.-15.decembrim katrs ir aicināts piedalīties ikgadējā skolēnu pašpārvaldes organizētajā labdarības akcijā. Gādāsim nelielas, sirsnīgas dāvaniņas ar laba vēlējumiem Ziemassvētkos.   Sarūpētās dāvaniņas nogādāsim skolas skolēnu pašpārvaldes telpā. Sadarbībā ar Bauskas novada Sociālo dienestu viss mūsu sagādātais nokļūs pie vientuļiem, veciem cilvēkiem, kā arī daudzbērnu ģimenēs. Dāvanu maisiņā liksim pārtikas produktus ar garāku derīguma termiņu, dažādas noderīgas lietas, kas varētu  iepriecināt svētkos gan pieaugušos, gan bērnus.  Padomāsim par noformējumu !

Izglītojošs seminārs par zēnu un meiteņu jautājumiem

5.decembrī 7.-9.klašu skolēniem notika izglītojošs seminārs par seksuālo veselību. To vadīja ārstes-rezidentes Elīna Sedleniece un Anastasija Pazeičuka.  Nodarbībās tika diskutēts par tādiem jautājumiem kā intimitāte, dzimumu lomas, stereotipi, vecāku, skolas un mediju ietekme uz seksualitātes izpausmēm. Nodarbībā īpaši tika akcentēta tēma par atbildību, ko katrs uzņemas par savu seksuālo uzvedību un tās sekām. Nodarbības notika atsevišķi 7.klašu, 8.klašu un 9.klašu meitenēm un zēniem, pēc tam klašu grupās kopā. Seminārs notika ar projekta “Pasākumi Bauskas novada sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” atbalstu.

 

Instagram @ostapilsetai – „PATĪK”!

Bauskas pilsētas pamatskolas 5. klases meitenes – Evelīna Burmistrova un Anete Daniēla Pakalne – uzzīmējušas fantastiskus zīmējumus un piedalās konkursā “Osta pilsētai”.  Mēs visi varam paveikt ļoti labu darbu – izvirzīt abas meitenes laureātu godā. Mums jāatvēl tikai dažas sekundes  – BALSO PAR ANETES UN EVELĪNAS DARBU, paužot savu „PATĪK” – Instagram @ostapilsetai!

Izglītojoša diena pedagogiem un vecākiem

30.novembrī mūsu skolas skolotāji pulcējās uz izglītojošu sarunu, kuras tēma bija “Caurviju prasmes”. Par pārmaiņām izglītības saturā ar pedagogiem runāja Ieva Kalniņa, latviešu valodas, literatūras un radošuma skolotāja, klases audzinātāja un Mūžizglītības un kultūras institūta lektore. Par lektores daudzpusīgo personību liecināja prasme uz ikdienas situācijām skolā un klases audzinātāja darbā palūkoties netradicionāli, dažreiz pārsteidzoši. Ieva Kalniņa šajā dienā uzrunāja arī skolēnu vecākus, kuri bija pulcējušies uz skolas vecāku tikšanos. Sarunas tēma bija “Bērni kā 21.gadsimta izaicinājums”.Vecāki vēlāk atzina, ka saruna bijusi vērtīga, izzinoša, pēc tās bija daudz pārdomājama. Pēc tam vecākiem bija iespēja satikties ar klašu audzinātājiem un priekšmetu skolotājiem, pārrunāt klases kopīgās aktualitātes, kā arī individuālus jautājumus.

Dambretes jaunumi

Par norisēm šajā sporta veidā informē Māris Bergs: ” Prāta spēļu Olimpiāde “Bauska-2017” aizvadīta. Olimpiādes pēdējā – 9. turnīrā simtlauciņu dambretē sacentās 5.-9. kl. audzēkņi . Meistarsacīkšu vienas grupas turnīrā 7 kārtās par čempionu medaļām un vērtīgiem punktiem komandu ieskaitei sacentās 14 zēni un 12 meitenes.  Ar visām uzvarām meistarsacīkstes noslēdza Reinis Štāls no Bauskas pamatskolas.  Zēnu konkurencē trešajā  vietā Reiņa skolasbiedrs Dāvids Burmistrovs. Komandu vērtējumā kārtējo uzvaru ar izcīnītiem 14 punktiem guva Bauskas 2.vidusskolas dambretisti ,  par pus punktu apsteidzot pilsētas pamatskolas, bet par diviem Griķu pamatskolas un
Pilsrundāles vidusskolas komandas. Prāta spēļu Olimpiādes deviņos turnīros  iesaistījās 262 dalībnieki no deviņām skolām. Tikai četru skolu komandas piedalījās visās Prāta spēļu olimpiādes sacensībās un ariī noslēgumā bija labākās. ”

Mūsu skolas komandā šoreiz spēlēja Reinis Štāls, Dāvids Burmistrovs, Santa Sergejenkova un Aiva Barbara Latūna.  Komandai 2.vieta. Sveicam spēlētājus ar labajiem rezultātiem gan individuāli, gan komandu kopvērtējumā!

Tautasbumbā otrie pieveic trešos un ir pirmie

28.novembrī  notika  tautas bumbas sacensības starp 2. un 3. klasēm. Cīņas laukumā bija spraigas un azartiskas, visi ļoti centās uzvarēt. Daudzi otrklasnieki šogad pēc mācību stundām apmeklē vieglatlētikas treniņus un tādēļ ir ļoti sportiski. Iespējams, tādēļ arī 2.a klase „izgrieza pogas” pārējiem turnīra dalībniekiem. Rezultāti ir šādi:  1. vieta 2.a klasei 2. vieta 3.b klasei, 3. vieta 2.b klasei, 4.vieta 3.a klasei. Sporta skolotājai Ievai Šteinbergai, kas organizēja sacensību, prieks,  ka tautas bumba ir spēle, kas visiem patīk, ļauj demonstrēt veiklību, komandas garu.