Home » Articles posted by admin

Author Archives: admin

Karjeras nedēļas ieguvumi

8.-12.oktobris Latvijā pagāja Karjeras nedēļas zīmē. Valstiski šo pasākumu kopumu organizēja VIAA projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Arī mūsu skolas skolēni piedalījās vairākos pasākumos ar karjeras izglītības ievirzi. Šo pasākumu vadmotīvs bija izzināt iestādes, profesijas, kas mums ir tepat apkārt – Bauskā. Tāpēc skolēni devās uz dažādiem uzņēmumiem un iestādēm, kā arī aicinājām ciemos dažādu profesiju pārstāvjus. 2.a klase apmeklēja Bauskas pasta nodaļu, kur uzzināja, kā ceļo sūtījumi, kas par to rūpējas. 2.b klase viesojās Bauskas Bērnu bibliotēkā, kur iejustās bibliotekāra profesijā. Šo profesiju pētīja arī 4.b klase, tiekoties ar Bērnu bibliotēkas vadītāju S.Freimani. 4.a klases skolēni Bauskas Kultūras centrā iepazina kultūras iestādes darbību un ar to saistītās profesijas. 3.a klase kopā ar SIA “Vides serviss” speciālisti Ilutu Vilni izglītojošā pastaigā vēroja atkritumu savākšanas procesu, sētnieka darbu, bruģa likšanu, zāles pļaušanu, “lielā putekļu sūcēja”darbību,   kā arī kantora darbinieku darbu. Bērni uzzināja arī to, kā tiek veidoti  mūsu pilsētas skaistie apstādījumi, kā notiek atkritumu šķirošana. 6.b klase tikās ar Bauskas TIC vadītāju Inesi Turkupoli – Zilpuri un piedalījās sarunā par gida profesiju. 7.a klase kopā ar viesnīcas vadītāju Zani Andrišūnu iepazina viesnīcas “RIXWELL HOTEL BAUSKA” darbību.  “Bauskas Dzīves”redakcijā viesojās 7.b klases skolēni. Galvenā redaktore Anita Rozentāle iepazīstināja ar avīzes tapšanas procesu un profesijām, kas jāapgūst, lai strādātu laikrakstā. Sev par pārsteigumu  skolēni pat nokļuva uz avīzes vāka! 8.klašu skolēni pētīja to, kā Bauskas pilsētā tiek nodrošināta apkure. Par to Bauskas katlumājā viņiem stāstīja uzņēmuma “Bauskas Siltums “klientu apkalpošanas speciāliste Gita Granta – Vanaga. 5.a klase tuvāk iepazina bērnu dārza audzinātāju profesiju, tiekoties ar skolēnu mammām, kas veic šo darbu, bet 5.b klasi apciemoja Baiba Savicka. Viņa stāstīja par lietveža profesiju. Karjeras izglītības jautājumi šajā nedēļā vairāk tika akcentēti arī mācību stundās, kā arī skolēni varēja iepazīties ar informatīvo materiālu un grāmatu klāstu skolas bibliotēkā veidotajā izstādē par karjeru.

Paldies visiem mūsu labvēļiem, pie kā viesojāmies un kas apciemoja mūs! Paldies, ka atvēlējāt laiku skolēnu informēšanai, izglītošanai un redzesloka paplašināšanai!

 

Sporta diena

..mūsu skolas 2.-9.klasēm bija 10.oktobrī. skolēni piedalījās 10 dažādu uzdevumu veikšanā. Lai to izdarītu, labi bija jāprot  mešana, lekšana  un skriešana. Stafetes bija daudzveidīgas un interesantas – sprinta/ barjeras stafete; “pirmā formula” ; vardes lēciens, lekšana ar lecamauklu; klases lēciens ar lecamauklu; krusta lēkšana; bērnu šķēps; metiens uz ceļiem; metiens mērķī un izturības jeb 4 minūšu skrējiens. Apkopojot rezultātus, izrādās, ka 2.-4.klašu grupā veiklākās klašu komandas ir 4.a kl. (21 p.), 4.b kl. (23 p.), 3.a kl. (27 p.). 3.b – 31 p., 2.b – 44 p., 2.a – 49 p. 5.-6.klašu grupā 6a. klasei 18 p., 5.a klasei 20 p., 6.b – 22 p., 5.b kl. – 39 p.

Sporta dienā sporta skolotājiem šīs aktivitātes palīdzēja noorganizēt klašu audzinātāji un vecāko klašu skolēni, par ko viņiem liels paldies!

 

Skolotāju dienas muzikālais rīts

Starptautiskās Skolotāju dienas rīts mūsu skolas pedagogiem sākās ar pārsteigumu skolas pagalmā. Neskatoties uz lietaino laiku, baudījām romantisku atmosfēru, par kuru bija parūpējusies topošā flautiste Klēra Kuļikauska. Tradicionālais svētku brīdis skolas aktu zālē bija veltīts skolotāju horoskopa zīmēm un to saistībai ar mūziku. Atraktīvā prezentācijā, ko bija veidojuši 9.klases skolēni Rebeka Zotova, Lauris Artimovičš  un  Markuss Sabaļausks (viņu padomdevēji bija skolotāji Dainis Cipulis un Kristīna Kondrotaite), skolotāji varēja atpazīt savus mīļākos mūzikas stilus un, protams, pasmaidīt! Visus ļoti aizkustināja Ievas Kudlānes dziedātā “Tumša nakte, zaļa zāle”. Paldies devītajiem par skaisto sveicienu Skolotāju dienā!

 

Karjeras nedēļu gaidot

No 8.-12.oktobrim Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuru jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Tās laikā Latvijas lielākajās vidusskolās notiks diskusijas ar dažādu profesiju pārstāvjiem, kā arī skolu jauniešus apciemos improvizācijas aktieru “K” komanda un Karjeras autobuss ar izglītojošām spēlēm un iespēju iepazīt dažādas profesijas ar virtuālās realitātes palīdzību. Tā informē Valsts Izglītības attīstības aģentūra savā mājas lapā.

Mūsu skolā karjeras nedēļas pasākumu laikā tiks iepazītas pilsētas iestādes, tajās strādājošo profesijas, skolēni tiksies ar dažādu profesiju pārstāvjiem gan skolā, gan viņu darba vietās. Karjeras jautājumiem būs veltītas arī klases stundas.

Dabas veltes Miķeļdienā pārtop rakstu zīmēs

Miķeļdienu gaidot, skolēni šogad veidoja latvju rakstu zīmes. Tās tapa no kastaņiem, zīlēm, āboliem, saulespuķēm un citām rudens veltēm. Skaistie dekori rotā foajē un skolas zālienu. 28.septembrī notika arī tradicionālais Miķeļdienas pasākums. To ievadīja skolotājas Rozes Bruģes audzēkņu (3.a) uzstāšanās. Viņi skandēja tautasdziesmas, uzdeva mīklas un stāstīja par Miķeļdienu. Pēc tam notika Miķeļdienas tirdziņš, kurā bija skolēnu un viņu vecāku sarūpēti kārumi, rotaslietas, augļi, konservi. Ieskaties galerijā!

Esi zinošs un drošs!

Tā jaunāko klašu skolēnus uzrunāja Bauskas novada Pašvaldības policijas darbinieces Inga Rikmane un Solvita Žižņauska. Ikgadējā drošības lekcijā bērniem tika atgādināti ceļu satiksmes noteikumi. Stāstījums mijās ar bērnu jautājumiem un atbildēm. Tika runāts gan par uzvedību uz ielas, ielas šķērsošanu, atstarojošo elementu nozīmiu un citām svarīgām lietām. Īpaši uzmanīgiem jābūt, ja esam aizrāvušīes ar telefona lietošanu, uz ielas labāk to turēt kabatā un visu savu vērību veltīt situācijai uz ielas. Pārrunas par drošību notikušas arī klases stundās, tāpēc lekcijas klausītāji jau ir gana zinoši, atzīst policijas darbinieces.

Miljons eglīšu un citi zvēri kopā ar Kristapu Auzenbergu

Bauskas CENTRĀLĀS BIBLIOTĒKAS rīkoto Grāmatu svētku ietvaros mūsu piektklasniekiem bija iespēja tikties ar mākslinieku Kristapu Auzenbergu. Viņš pastāstīja, kā top komiksi un grāmatu ilustrācijas, rādīja grāmatas ar savām ilustrācijām, darbus, kas vēl tapšanas procesā. Skolēniem pats interesantākais bija vērot, kā top komikss – “uz līdzenas vietas”! Uz tāfeles līdzās saulītei parādījās daudzi citi tēli – zaķis, mēness, eglīte. Vaicāts par saviem iecienītākajiem komiksu varoņiem, Kristaps atzinās, ka visvairāk viņam patīkot zīmēt eglītes. Tikšanās laikā katrs skolēns zīmēja savu komiksu, kuru mākslinieks papildināja ar citiem tēliem – zaķiem, mārītēm, vilkiem, krokodiliem, multfilmu varoņiem un , protams, arī eglītēm. Tā katrs  ieguva unikālu mākslasdarbu – savu un K.Auzenberga kopdarbu. Mākslinieks rosināja skolēnus izkopt savu talantu, vingrināties zīmēšanā, mācīties skolā vispārējos priekšmetus, jo arī daudzpusīga izglītība palīdz kļūt par labu mākslinieku. 5.a klases skolēni un skolotāja Daiga Sējēja pateicas Kristapam Auzenbergam par jauko zīmēšanas stundu un pozitīvo emociju lādiņu!

Pirmklasnieki pēta mikrobus un piedalās Olimpiskajā dienā

21.septembrī 1.-2.klašu skolēniem  Slimību profilakses un kontroles centra darbinieki stāstīja par traumām, kā no tām izvairīties. Nodarbības tēma bija arī higiēna ikdienā, īpaši tika runāts par roku tīrību.  Bērni skatījās filmiņas, kopā veica dažādus uzdevumus. Arī 1.a klases skolēni vēroja,  kā ar “burvju” lukturīša palīdzību top redzamas baktērijas, netīrumi. Skolotāja L.Purena ir priecīga, ka mazajiem tik atraktīvā un uzskatāmā veidā tiek mācīta tīrības nozīme, aizsardzība pret traumām.

Lai uzsvērtu veselīga dzīvesveida un kustību nozīmi, šajā pašā dienā 1.a klases skolēni kopā ar skolotāju piedalījās Olimpiskajā dienā, vingrojot kopā ar pārējiem Latvijas skolēniem (vērojot šī notikuma tiešraidi internetā).

Sestie izzina mežu un mežkopja profesiju

Septembra pirmajā nedēļā sesto klašu skolēni izmantoja iespēju, ko piedāvā A/S “Latvijas valsts meži” un mammadaba.lv – doties ekspedīcijā uz mežu. 6.a klase bija Tomē, bet 6.b – Olaines pusē. Tā nebija vienkārša pastaiga pa mežu. Skolēni 10 darba stacijās pētīja, vēroja un uzzināja daudz jauna par meža izmantošanu, ar mežkopību saistītām profesijām, šo profesiju veicēju pienākumiem. Iegūtās zināšanas varēja pārbaudīt praksē, nosakot celulozes klātbūtni dažādās vielās, mērot koku apkārtmēru, nosakot koku vecumu, būvējot nelielas koka konstrukcijas un pārbaudot to izturību. 6.a klases skolniece Lauma Lucaua atzīst, ka šis pasākums bija ļoti izzinošs, viņa un klasesbiedri uzzinājuši daudz jauna. Kā patīkams noslēgums šīm aktivitātēm bija kopīgi ieturēta maltīte meža ielokā. Klašu audzinātājas I.Mašale un S.Gudkova cer, ka iegūtā informācija paplašināja skolēnu zināšanas par mežkopību, meža nozīmi ekosistēmā, meža saudzēšanu.

Dzejas dienās šogad – par Imantu Ziedoni

Ikgadējais Dzejas dienas pasākums pie Plūdoņa pieminekļa Saules dārzā bija veltīts dzejniekam Imantam Ziedonim. To organizēja Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar novada izglītības iestādēm un Kultūras centru. Arī mūsu skolas 5., 6. un 9.klašu skolēni tajā piedalījās. Mazākie veidoja dzejniekam veltītas ziedu kompozīcijas. 6.b klases (skolotāja I.Mašale) kompozīcija tika atzīta par oriģinālāko. Tajā ar dabas materiāliem bija izveidota Latvijas kontūra, ko apceļo simbolisks velosipēds, to bija darinājis Ralfs. 5.b klase kopā ar skolotāju D.Ālmani bija izveidojuši simbolisku Ziedoņa galvu. Pasākuma dalībnieki noklausījās Imanta Ziedoņa dzejas un pasaku uzvedumus, muzikālos priekšnesumus, piedalījās dažādās darbnīcās, aplūkoja grāmatu izstādi.

Dzejas dienas otrajā daļā devītie kopā ar citu skolu vienaudžiem tikās ar fonda “Viegli” aktīvistu, mūziķi un radošu personību  Enriko Podnieku.

I.Ziedoņa fonds „VIEGLI” apvieno Latvijā zināmus mūziķus un māksliniekus, kuru misija ir : „LATVIJA IR BRĪNUMSKAISTA ZEME, BET SKAISTAJAM JĀPALĪDZ PARĀDĪTIES”.

Mūziķis prata tikšanos pārvērst sirsnīgā sarunā par Ziedoni, mūziku un mums pašiem Latvijā. Enriko ir Bauskas pilsētas pamatskolas absolvents, viņš ar smaidu un pateicību atcerējās skolas gadus un vēlēja jauniešiem būt emocionāliem, pozitīviem un atvērtiem, apceļot Latviju. Vairāku novada skolu skolēni bija iestudējuši Imanta Ziedoņa dzejas kompozīcijas. Pasākuma vadītāja skolotāja V.Cerusa ieskicēja I.Ziedoņa personības krāsainās šķautnes, bet BVĢ skolotāja I.Graudiņa aicināja ieklausīties dzejas rindās par mīlestību un pasaules dažādību. Mūsu 9.a klases sniegumu lieliski papildināja Klēras flautas spēle un Andas koklēšana, savukārt Zane, Markuss, Raimonds, Alens un Normunds izjusti skandēja dzeju. 9.b klasē Ziedoņa dzejas pasaulē vairāk bija iedziļinājušies Ralfs, Rebeka, Amanda, Samanta, Keitija. Noslēgumā visi dalībnieki vienojās kopīgā dejā.