Home » Articles posted by admin

Author Archives: admin

Zēnu ansamblis “Balsīs -2018” izdzied pirmo pakāpi

Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novadu vokālās mūzikas konkursa “Balsis -2018” 1.kārtā mūsu skolas zēnu ansamblis ieguvis 1.pakāpes diplomu. Konkurss notika 21.februārī mūsu skolas skanīgajā zālē. Tajā piedalījās 6 ansambļi no minētajiem novadiem. Skolotāja Ilze Bērziņa uzteic zēnus par nopietno attieksmi un skaisto muzicēšanu. Žūrijas dalībniece un Mūzikas metodiskās apvienības vadītāja Diāna Siliņa raksturoja mūsu zēnu repertuāru ar vārdu – stilīgi! Sveicam!

Piedalās SATVERSMES TIESAS organizētā zīmējumu konkursā

6.b klases skolniece Janīna Šumeiko, savas vizuālās mākslas skolotājas Daigas Sējējas rosināta, piedalījās zīmējumu konkursā. To organizēja Latvijas Republikas Satversmes tiesa. Sveicam Janīnu par iegūto Atzinību un jauno pieredzi! Vairāk par šo konkursu lasi šeit!

Izkrāso dienu sarkanu

14.februārī par Valentīndienas aktivitātēm skolā bija parūpējušās 8.b klases meitenes Rebeka Zotova, Amanda Ķince, Samanta Staškevica un Sanija Borkovska. Šajā dienā skolā tika izsludināta sarkanās krāsas diena, visi bija aicināti izmantot šo krāsu savā tērpā.Organizatores bija izveidojušas krustvārdu mīklu par Valentīndienu. Tās risināšanā vislabāk veicās 8.a klasei, piedalījās arī 7.a, 5.b un 6.a klases. Darbojās arī Valentīndienas pasts, lai nosūtītu sveicienus savām simpātijām. Bija daudz vēstuļu. 8.b klases komanda pateicas visiem, kas piedalījās!

Mūsu aktieri un runātāji piedalās Bauskas un Rundāles novadu konkursos

13.februārī Bauskas Bērnu un jauniešu centrā uz skatuves runas konkursa 1.kārtu pulcējās  novadu labākie runātāji. Vairākiem skolēniem piedalīšanās šajā konkursā bija jauna pieredze. Kristers pat sniedza savu pirmo interviju laikrakstam “Bauskas Dzīve”! Mūsu skolas pārstāvju sniegums tika novērtēts ļoti atzinīgi – Zanei Lea Zundai un Kristeram Jurim Purviņam 2.pakāpes diploms, bet Evelīnai Tribei, Ralfam Zaharčenokam un Sendijai Polei – 1.pakāpes diploms. Uz reģiona konkursu, kas notiks 27.februārī Bauskā, tika izvirzīti skolēni, kuru punktu skaits bija lielāks par 46. Vislielākais punktu skaits visu konkursa dalībnieku vidū bija Ralfam Zaharčenokam (skolotāja Gunta Spure) – 49,83, bet Evelīna Tribe (skolotāja Roze Bruģe) saņēma 46,66 punktus. Vēlēsim veiksmi un izdošanos nākamajā konkursā!

Šajā pašā dienā pēcpusdienā Bauskas kultūras centrā notika arī skolu teātru skate, kurā piedalījās arī divas skolotājas Rozes Bruģes vadītās grupas – no 2.a un 6.a klases. Jaunie aktieri godam parādīja savus iestudējumus, meistarīgi aizvietojot arī tos, kuri bija saslimuši. Viņu sniegums tika novērtēts ar 2.pakāpes diplomu. Paldies arī vecākiem un skolotājai Ilzei Bērziņai par atbalstu!

 

Sadancošanās Grenctālē

Grenctāles kultūras nams 9.februārī tika pieskandināts ar tautas deju ritmiem. Tur bija pulcējušies deju kolektīvi no dažādām Latvijas vietām – Bauskas, Vecsaules, Pilsrundāles, Siguldas un Baložiem. Satikšanos dejā bija noorganizējusi mūsu skolas deju kolektīvu vadītāja Santa Zemīte.

Dambretistiem medaļu, kausu un diplomu birums

Latvijas jaunatnes čempionāta fināls 64 lauciņu dambretē norisinājās Rīgā no 8.-11.februārim. Tajā piedalījās arī 4 mūsu skolas skolēni – Reinis Štāls, Zane Lea Zunda, Roberts Maikūns un Renārs Staškevics. Reinim – 2 zelta medaļas, Renāram 3 zelta medaļas, Robertam – 2 sudraba godalgas, Lea – 4.vieta. Sacensību dienas bija ļoti saspringtas, prasīja emocionālu noturību, spēku, ko mūsu skolēni arī demonstrēja, par to liecina labie rezultāti. Paldies skolēniem un vecākiem par atbalstu! Vairāk informācijas vari atrast https://pratnieks.wordpress.com/

Veiksmīgi startē Latvijas čempionātā

11.februārī Rīgas sporta manēžā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā U14 vecuma grupā. Šajās sacensībās piedalījās mūsu skolas skolēni – Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi  Dāvids Kozlovskis un Sanija Maskale. Sanija izcīnīja augsto 7.vietu 60m barjerskrējienā. Tas ir augstākais Sanijas sasniegums šāda ranga sacensībās. Šīs bija arī Sanijas pirmais Latvijas čempionāts. Ļoti veiksmīgi starts izdevās Dāvidam Kozlovskim, viņš 60m sprinta skrējienā finišēja otrais (8.12s), tikai divas sekundes simdaļas aiz uzvarētāja, Siguldas sportista. Sacensību noslēguma disciplīna bija 4x160m stafešu skrējiens. Šajās sacensībās Bauskas BJSS komandā startēja arī Dāvids Kozlovskis, veicot lielisku pēdējo posmu, arī stafešu skrējienā tika izcīnīta 2.vieta. Sportistu treneri ir Raivis Maķevics, Ilona Dramačonoka un Ieva Šteinberga. Lepojamies! Informāciju sagatavoja R.Maķevics.

Arī stāja palīdz veidot karjeru

ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros mūsu skolas 8.klases skolēniem otrdien, 6.februārī bija iespēja piedalīties interesantā lekcijā. To vadīja multiprofesionāls cilvēks – Mārtiņš Geida. Viņa CV ir daudz spilgtu ierakstu – astropsihologs, karavīrs, masieris, fitnesa treneris, skolotājs. Tās  ir tikai dažas jomas, ar kurām šīs interesantais cilvēks saistījis savu dzīves laiku. Lekcijā “Mācīšanās slēptie faktori – tiešie un netiešie mērķi” skolēni uzzināja, kas  viņu mācīšanos un laika pavadīšanu skolā varētu padarīt saturīgāku un mērķtiecīgāku. Tika runāts par attieksmi, stāju, iespējām kļūt patstāvīgiem jau pusaudžu vecumā, iegūt neatkarību no vecākiem. M.Geida stāstīja, cik liela nozīme ir pašcieņai, prasmei sevi pasniegt. Cik svarīgi ir zināt, ka pirmo iespaidu nebūs iespējams radīt otrreiz!  Skolēnus ļoti ieinteresēja, kā veidot savus mācību uzņēmumus, īstenojot vistrakākās idejas. Lekciju apmeklēja arī vairāki skolotāji.  Protams, ka 40 minūšu bija par maz, lai rastu atbildes uz interesējošajiem jautājumiem, tomēr arī jautājumu uzdošana sev liek aizdomāties – kas es emu tagad, ko es daru savas nākotnes labā jau šodien?

Matemātikas pēcpusdiena 5.klasēm

30.janvārī 5.klašu skolēni pulcējās matemātikas klasē, lai meklētu atbildes uz neparastiem matemātiskiem jautājumiem. Pašā sākumā, zīmējot un iesaistot matemātiku, bija jāizveido komandas nosaukums . Citām komandām pēc šī zīmējuma tas bija jāuzmin. Visvairāk dalībniekiem patika no sīkām ģeometriskām figūrām veidot taisnstūri. Uzvarētāji netika noteikti, lielākais ieguvums bija kopīga darbošanās, attīstot sadarbības prasmes, loģisko domāšanu un prezentēšanas iemaņas. Pasākumu organizēja matemātikas skolotājas Olga Vinogradova un Kristīna Kondrotaite.