Home » 2019 » March » 22

Daily Archives: March 22, 2019

Vecāki 4.b klasē uz vienu dienu nomaina skolotāju

Par Vecāku dienu 4.b klasē stāsta Aiva Šikova, Nikolas mamma.

21.martā 4.b klasē bija vecāku diena, kur vecāki vadīja radošas un ļoti aizraujošas mācību stundas.
Pēdējā laikā skolēnu vecāki ir ļoti aizņemti darbā un visu uztic skolotājiem. Viņi saka: “Bet, skolotāj, Jūs taču esat kā mamma! Jūs visu atrisināsiet!” Bērni paliek kaut kur pa vidu – starp skolu un vecākiem.
Bērni nogurst no tā, ka acu priekšā vienmēr ir viens un tas pats cilvēks. Ja mainās sejas un saskarsme, tas ir tikai ieguvums. Un tikai tādā veidā skolā ienāk laba dzīves pieredze, prakse un jaunākais, kas konkrētos darbības virzienos sasniegts. Tādēļ šī ideja par vecāku dienu ir lieliska.
Es bērniem novadīju drošības stundu, kur tika apskatīti jautājumi saistībā ar ceļu satiksmes drošību un pārvietošanos ar velosipēdu. Ralfa mamma, Endija Zaharčenoka, vadīja vizuālās mākslas stundu, kur bērni gatavoja pavasarīgus dekorus klasei un Gabriela tētis Voldemārs Visockis vadīja mājturības stundu, kur bērni gatavoja policijas automašīnas. Kultūras stundu vadīja Markusa Druseika mamma Ivonna Rimševica. Visi skaidroja, kā saprot vārdus “cieņa”, “palīdzība citiem”, “pieklājība” u.c. Negaidītākais bija, ka skolēni rūpējās par disciplīnu klasē. Kāds teica: “Kuš! Mana mamma runā!” Bērni bija ārkārtīgi lepni. Šāds process satuvina bērnus ar vecākiem. Ja vecāks kaut reizi mūžā novadītu vienu mācību stundu, tad skolotāja darbs tiktu novērtēts tā, kā nevienā sapulcē tas netiktu panākts. Liels paldies 4.b klases skolotājai Guntai Spurei par šādu ideju.

Dzīvo zaļāk – ar audumu pret plastmasu!

Skolotājas Daigas Sējējas rosinātas, 7.-8.klašu meitenes iesaistījās “Zaļās jostas” organizētajā kampaņā “Es sāku ar sevi – TĪRAI LATVIJAI”. Tās mērķis ir izglītot sabiedrību un pašiem uzzināt vairāk par vides piesārņojuma ietekmi uz mūsu ikdienas dzīvi, ekoloģiju un par veidiem, kā to mazināt. Izrādās, ka visvairāk dabu piesārņo un tajā ilgstoši nesadalās tieši visparastākie plastmasas maisiņi. Latvijā ik gadu atkritumos nonāk 3000 t plastmasas iepakojuma. Pati vienkāršākā lieta, ko katrs var darīt – ikdienā produktu iegādei un pārnēsāšanai lietot auduma maisiņu. Tāpēc meitenes kopā ar skolotāju no jau lietotiem audumiem (kleitām, palagiem, aizkariem) darināja mākslinieciskas “tašiņas”. Tās apdrukāja dažādās tehnikās – ar kartupeļu zīmogiem, lietotu burbuļplēvi, ar lapu nospiedumiem, gofrētu kartonu. Katrs varēja radoši izpausties un ļaut vaļu fantāzijai. Ieskaties attēlos un izveido arī savu maisiņu, būsi gan oriģināls, gan dabai draudzīgs!

Ralfam Zaharčenokam izcili panākumi skatuves runā

Bauskas BJC 21.martā notika Bauskas un Rundāles novadu skatuves runas konkurss. Tajā piedalījās vairāk nekā 30 skolēni no 1.-10.klasei. Tostarp bija arī 5 mūsu skolas labākie runātāji – Nikola Bula, Aleksandra Cera, Klāvs Morkins, Ralfs Zaharčenoks un Arneta Hegenbarte-Petrika. Bērni žūrijas un skatītāju vērtējumam runāja divus daiļdarbus – dzeju un prozas fragmentu, un uzstāšanās ilgums nedrīkstēja pārsniegt trīs minūtes. Tika vērtēts gan priekšnesums kopumā, saskarsme ar publiku, dikcija, daiļdarba atbilstība runātājam un citas nozīmīgas nianses. Viena no deviņām ceļazīmēm uz reģionālo konkursu, kas notiks aprīļa sākumā Jelgavā, tika piešķirta skolotājas Guntas Spures audzēknim Ralfam Zaharčenokam. Viņam vienīgajam no visiem konkursa dalībniekiem piešķirta augstākā pakāpe. Pārējie mūsu runātāji saņēma 2.pakāpes diplomus. Uzslavu pelnījuši visi dalībnieki – par drosmi, uzdrīkstēšanos un prasmi runāt auditorijas priekšā, bet Ralfam – lai veicas reģionālajā konkursā!

Vērtējam 2.klašu prasmes latviešu valodas konkursā

21.martā skolā notika 2.klašu latviešu valodas konkurss. No 2.a klases konkursā piedalījās Anete Mizare, Zane Druveniece, Gabriela Krekšina un Klāvs Morkins, bet 2.b klasi pārstāvēja Karlīna Sondore, Renārs Staškevics, Selīna Rasa un Zane Lea Zunda.
Skolas posmā 1.vieta Anetei Mizarei, 2.vietā Renārs Staškevics, 3.vieta Zanei Lea Zundai, 4.vietā Selīna Rasa.
Šie skolēni 3.aprīlī piedalīsies   Bauskas novada 2.klašu latviešu valodas konkursā.  Vēlēsim viņiem veiksmi!