Home » 2020 » January

Monthly Archives: January 2020

Skolas somā – “Laimas” konfektes

4.a un 4.b klases 30.janvārī izmantoja iniciatīvas “Skolas soma” doto iespēju Rīgā apmeklēt Laimas šokolādes muzeju. Bērni ar lielu prieku kļuva par konditoriem – konfekšu meistariem, gatavoja konfektes ar dažādiem pildījumiem, fasēja tās glītās kārbiņās. Protams, ka patīkamākā šī darbiņa daļa bija pašradītā garduma degustācija! Interesants bija gida stāstījums par šokolādi un tās ražošanas vēsturi un tradīcijām Latvijā.

Skolēni šajā dienā paviesojās arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Kopā ar gidu tika izstaigāti visi lielās ēkas stāvi. Ilgākā un interesantākā pietura bija 7.stāvā- Bērnu literatūras centrā. Tur čaklākie lasītāji ar bibliotēkas darbiniecēm patērzēja par skolā, Bērnu žūrijā lasītajām grāmatām. Bērni redzēja Dainu skapi, vēroja tā uzbūvi, atcerējās visu, ko zināja par Dainu tēvu Krišjāni Baronu un uzzināja daudz jauna. Gide pastāstīja, kā tapa Gaismas pils ēka,  par tās autoru Gunāru Birkertu -pasaulē ievērojamāko latviešu izcelsmes arhitektu.  Bija skaidrs laiks, tāpēc no bibliotēkas augstākā stāva varēja labi saskatīt Vecrīgu, tās celtnes. Mājupbraucot visiem bija prieks par saturīgi pavadīto, izzinošo dienu, īpaši skolotājām Rozei Bruģei un Inesei Lauvai.

 

1.a klase iekļūst konkursa „Sportland pirmie soļi basketbolā” finālā

Latvijas basketbola savienības un Latvijas jaunatnes basketbola līgas rīkotajā konkursā „Sportland pirmie soļi basketbolā”, šodienas pusfinālā, Bauskas pilsētas pamatskolas 1.a klase izcīnījusi augsto 2.vietu. Sacensības norisinājās Jelgavas sporta hallē, tur sacentās 21 klase no dažādām vispārizglītojošām skolām. Pusfināla posmu pirmo trīs vietu ieguvēji iegūst tiesības piedalīties lielajā finālā, saņem jaunas basketbola bumbas, un katrs dalībnieks saņem suvenīrus no Latvijas basketbola savienības un „Sportland”. Lielais fināls norisināsies jau pēc divām nedēļām, 14.februārī, Salaspils Sporta namā. Mazos sportistus sacensībām iedvesmo un palīdz sagatavoties sporta skolotāja Solvita Dzilnava un klases audzinātāja Aija Dūmiņa. Vēlam veiksmi jaunajiem sportistiem un –  tikpat aktīvi nostartēt arī lielajā finālā!

 

Izdevniecība un redakcija – 3.b klasē

3.b klasē jau kādu laiku valdīja redakcijas un izdevniecības gaisotne. Skolēni kopā ar skolotāju Intu Šarikovu veidoja avīzes un žurnālus par vizdažādākajām tēmām. 24.janvārī notika šo vietējās preses izdevumu publiska “atrādīšana”. Katrs skolēns demonstrēja savu avīzi un  stāstīja par savu veikumu klasesbiedriem. Tēmas bija visdažādākās – sports, mājsaimniecība, mode,  rokdarbi, profesijas, dzīvnieki un augi, formastērpi un citas. Šīs nodarbības mērķis bija no lielā informācijas daudzuma, kas mums ir apkārt, mācīties atlasīt interesantāko, aktuālāko, galveno. Jaunie avīžnieki bija izmantojuši dažādus veidus, kā nonākt līdz savam izdevumam –  intervēt vecākus, doties uz bibliotēku, izmantot internetu, pārlūkot jau izdotus preses izdevumus. Tas viss noderēja darbiņa veikšanā. Par tā rezultātu neliels ieskats galerijā! Saņemts arī uzaicinājums ar savas klases preses apskatu doties uz 2.b klasi.

Skatuves runas konkurss skolā

.. notika 28.janvārī. Tajā piedalījās kupls pulks runātāju no 1.-6.klasei. Katrs dalībnieks norunāja dzejoli vai prozas darbu par sev tuvu tematu. Uzstāšanos visuzmanīgāk klausījās žūrija – skolas direktors J.Rumba, teātra grupas vadītāja R.Bruģe, skatuves runas pedagoģes G.Spure un I.Briede. Tika vērtēta dikcija, domas atklāsme, kontaksts ar klausītāju, repertuāra izvēle un citi “smalkumi”. No divdesmit diviem dalībniekiem seši ieguva ceļa zīmi uz Bauskas un rundāles novadu Konkursu. Tas notiks 18.februārī. Tad mūsu skolu pārstāvēs Markuss Dudkovs, Emīls Ancāns, Aleksandra Cera, Ralfs Zaharčenoks, Eduards Maikūns un Gabriels Ruslans Ciprus. Šiem skolēniem darbs savas runas izkopšānā kopā ar pedagogiem turpināsies. Vēlēsim viņiem panākumus un izturību, gatavojoties novada konkursam!

Mācāmies būt radoši kopā savā klasē

17.janvārī 8.b klasei un 21. janvārī 5. b klasei notika biedrības “Piedzīvojuma Gars” jaunatnes iniciatīvas projekta “LEC Bauska” saliedēšanās aktivitātes. Tajās skolēni risināja uzdevumus un piedalījās spēlēs, kas skolēnos radīja pārliecību, cik svarīgi prast sadarboties ar citiem. Tad labāk sasniegt kopīgu rezultātu gan mācībās, gan aktīvajā atpūtā. Spēles laikā tās dalībnieki pamanīja daudzas savu klasesbiedru pozitīvās īpašības, atklāja gan sevi, gan citus no  jauna.

Šuj un griež, bet nav skroderis

23.janvārī Bauskas pilsētas pamatskolā  notika karjeras izglītības nodarbības 7.klašu skolēniem. “Mana karjera medicīnā” bija to kopīgais nosaukums, bet skolēniem bija iespēja  noklausīties divu dažādu medicīnas speciālistu stāstus. Par savu ceļu medicīnā, darba ikdienu un tajā nepieciešamajām zināšanām stāstīja Bauskas slimnīcas ķirurgs Armands Pilickis un fizioterapeite Kristiāna Žemaite.

A.Pilickis raksturoja ķirurģiju kā medicīnas nozari. Viņš pastāstīja par ilgstošo mācību procesu –  6 gadi pamatstudijās un 3 gadi rezidentūrā, kā arī nemitīga izglītošanās dažādos kuros, pašizglītošanās, lai sekotu visam jaunajam medicīnā. Ārsts ieteica jauniešiem cītīgi mācīties bioloģiju, ķīmiju un svešvalodas, būt erudītiem un mācīties un atcerēties protošiem. Dr.Pilickis ļāva skolēniem iejusties mediķa “ādā”, pielaikojot ķirurga tērpu – halātu, cepurīti, masku un cimdus. Par modeļiem kļuva Kristiāna un Kristiāns. Tika demonstrēta arī ķirurģisko diegu lietošana, anestēzijas lietošana, dažādi ķirurga darba instrumenti. Sarunā ar skolēniem tika noskaidrotas arī mediķa darbā nepieciešamās personiskās īpašības – iejūtība, vēlme palīdzēt cilvēkiem, drosme, pacietība, izturība, vēlme mācīties un citas.

Kristiāna Žemaite Bauskas slimnīcā pēc fizioterapeita izglītības iegūšanas RSU strādā pirmo gadu. Viņa ir Bauskas pilsētas pamatskolas absolvente un ar prieku iejutās ne vairs skolnieces, bet skolotājas lomā. Izvērstā prezentācijā jaunā speciāliste raksturoja fizioterapeita darba specifiku – pacientu loku, problēmas, palīginstriumentus. Daudziem skolēniem, kuri nodarbojas ar sportu, pazīstamākie bija t.s.teipi – fiksējoši un atsāpinoši plāksteri. Speciāliste demonstrēja arī citus priekšmetus , kas palīdz panākt vēlamo rezultātu – dažādas bumbas, paliktņus, gumijas, hanteles. Ar dažu vingrinājumu palīdzību nodarbības dalībnieki varēja pārbaudīt savu līdzsvara sajūtu, kā arī pārbaudīt, kā lietot aprīkojumu. Septītklasnieki uzzināja, kā var kļūt par fizioterapeitu, kas jāmācās.

Abiem speciālistiem jau iepriekš skolēni bija sagatavojuši jautājumus, uz kuriem viesi centās atbildēt. Pēc nodarbības skolēni secināja, ka uzzinājuši daudz jauna par mediķu profesijām, vairāki pat apsver iespēju savu dzīvi saistīt ar šo nozari. Paldies Armandam Pilickim un Kristiānai Žemaitei par jauniešiem atvēlēto laiku un Bauskas slimnīcas vadītājai Mirdzai Brazovskai par atbalstu pasākuma organizēšanā!

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

 

Risina atjautības uzdevumus un nosaka IQ

Dabaszinību  mēneša ietvaros 21.janvāra pēcpusdienā 5.-7.klašu komandas  sacentās dažādu atjautības un erudīcijas uzdevumu izpildē. Skolas datorklasē tiešsaistē tika rastas matemātikas uzdevumu atbildes, pārkosti „cietie rieksti”, meklēts, kur Latvijā atrodas populāri tūrisma objekti, atpazīti dažādi augi, ogas un dārzeņi, minēta frazeoloģismu nozīme, lietojot latviešu valodas pareizrakstības zināšanas.  Apkopojot rezultātus pēc 8 testu izpildes, izrādījās, ka punktu kopskaits ir ļoti blīvs. 6.a klases audzēknes Anna Ružinska un Ketlīna Juškēvica izcīnīja I vietu. Atpaliekot tikai par punktu, II – III vietu dalīja 7.a klase (Ruslans Kapustins un Rūdolfs Krūmiņš) un 6.b klase (Lauris Levītis un Alans Marčenko). Pasākuma noslēgumā izglītojamie ar lielu interesi noteica intelekta koeficientu IQ. Pasākumu organizēja matemātikas un datorzinību skolotājs Jāzeps Širvis.

Zelta un Sudraba liecības gaida turpinājumu

Pirmā pusgada noslēgumā daudzi skolēni bija nopelnījuši augstu mācību novērtējumu, tas atspoguļojās saņemtajās  Zelta (vid. vērtējums 8,5 balles un augstāk)  un Sudraba (vid. vērtējums 8-8,49 balles) liecībās. Pirmais otrā pusgada mācību mēnesis jau pusē, bet gribam uzteikt šos skolēnus un dot arī citiem nedaudz motivācijas pievienoties “dārglietu vācēju” pulkam! Zeltu un sudrabu glabā un turpina spodrināt:

Toms Valdis Pavlovičs 4.A Sudraba liecība
Jānis Rumba 4.A Sudraba liecība
Marta Vārna 4.A Zelta liecība
Marta Spruntule 4.A Zelta liecība
Kristofers Puķāns 4.A Zelta liecība
Reinis Grosbards 4.A Zelta liecība
Elīza Bundure 4.A Zelta liecība
Marta Dārziņa 4.B Sudraba liecība
Renāte Līgotne 5.A Sudraba liecība
Gabriela Seimane 5.A Sudraba liecība
Jānis Maskals 5.B Sudraba liecība
Nikola Šikova 5.B Zelta liecība
Elizabete Žizena 5.B Zelta liecība
Kristiāna Dambe 5.B Zelta liecība
Krista Jakuška 5.B Zelta liecība
Arneta Hegenbarte-Petrika 6.A Zelta liecība
Danija Mickus 6.A Zelta liecība
Rūta Elizabete Spruntule 6.A Zelta liecība
Pēteris Vinogradovs 6.A Sudraba liecība
Edgars Rumba 6.A Sudraba liecība
Amanda Gaļčina 6.A Zelta liecība
Elīza Savicka 6.B Sudraba liecība
Līga Madara Šneidere-Zegnere 6.B Zelta liecība
Bekija Baļčūne 6.B Zelta liecība
Marta Kārkla 7.A Zelta liecība
Domeniks Domokejevs 7.A Zelta liecība
Paula Druviņa 7.A Zelta liecība
Evelīna Keita Barauska 7.B Sudraba liecība
Evelīna Burmistrova 7.B Sudraba liecība
Elīza Lakovica-Lakoviča 7.B Zelta liecība
Kalvis Olavs 8.A Sudraba liecība
Keita Pauloviča 8.A Sudraba liecība
Janīna Šumeiko 8.B Zelta liecība
Nadīna Šumeiko 8.B Zelta liecība
Keita Asone 9.B Zelta liecība
Elizabete Līcīte 9.B Sudraba liecība
Betija Upelniece 9.B Sudraba liecība

Atzinīgi novērtētas latviešu valodas zināšanas

15.janvārī notikušajā Bauskas un Rundāles novadu latviešu valodas olimpiādē 8.-9.klašu izglītojamiem piedalījās arī vairāki jaunieši no mūsu skolas. 8.klašu grupā savas zināšanas pārbaudīja Janīna un Nadīna Šumeiko, Zane Strautiņa un Niks Demians Kazlausks, bet devītos pārstāvēja Keita Asone, Betija Upelniece un Madara Valmunska.

Priecājamies, ka Janīna Šumeiko, Betija Upelniece un Keita Asone saņēmušas Atzinības. Par to gandarījums arī skolotājām Dinai Ālmanei un Ievai Mašalei. Sveicam!