Home » 2020 » March » 12

Daily Archives: March 12, 2020

SVARĪGS PAZIŅOJUMS

Cienījamie vecāki un skolēni!

Saskaņā ar MK lēmumu par ārkārtas situāciju valstī no 13.marta ierastais mācību process mūsu skolā uz laiku tiek pārtraukts.

Būsim atbildīgi, sekosim informācijai   e-klasē, masu saziņas līdzekļos.

Par svarīgāko Jūs informēs arī klašu audzinātāji un skolas darbinieki!

Vai Tev ir “zaļie pirkstiņi”?

Šis jautājums tiks atbildēts, kad sāks dīgt piekto klašu skolēnu iesētie augi. Un cik ilgi jāgaida no sēklas līdz ziedam? Lai to saprastu, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros piektklasnieki devās uz Codes pagasta zemnieku saimniecības “Dārznieki 1” siltumnīcām – tepat Bauskas pievārtē. Tur šo siltumnīcu saimniece Daina Auzāne kopā ar siltumnīcas darbiniecēm laipni iepazīstināja ar šīs lauksamniecības nozares darba ikdienu.   Ilona Timlere rādīja bērniem, kā veidot dažādiem dzīves gadījumiem paredzētus ziedu kārtojumus, viņai tas izdevās tik veikli, bet skolēniem nācās uzzināt, kašāda meistarība rodas tikai ilgas darba pieredzes rezultātā. Bērni vēroja, kā uz rožu mežeņa tiek uzpotēts rozes pumpurs. Siltumnīcas piepilda tūkstošos skaitāmi rožu stādi. Daudziem tas bija jaunatklājums, ka tieši tādā veidā tiek pie skaistajiem rožu ziediem, kas ir šī uzņēmuma “firmas zīme”. Skolēni ar interesi vēroja rožu stādus dažādās to attīstības stadijās. Daina Auzāne bija padomājusi arī par “praktiskajiem darbiem” – katrs skolēns izveidoja mini stādaudzētavu podiņā, ko pirms tam piepildīja ar kūdru. Ko sēt – rutkus, gurķus, redīsus, dažādas puķītes? Katrs izdarīja savu izvēli un mājup devās ar cerību, ka viņa sētais augs un zaļos vai nu mājās, vai skolā, klasē uz palodzes. Gaidīsim pavasari un raudzīsim, vai protam savus sējumus kopt un lolot!

Paldies Dainai Auzānei un Ilonai Timlerei par pacietību un skolēniem sniegtajām zināšanām!

 

Aizvadīts volejbola turnīrs 7.-9.klasēm

11.martā skolas sporta zālē notika pēdējos gados neierasts pasākums-  7.-9.klašu turnīrs volejbolā.

Tas ir ne tik tradicionāls sporta veids Bauskas novadā, tomēr jauniešu atsaucība bija liela.Turnīrs notika divās grupās. Vienā grupā sacentās 7.A, 8.A un 9.A kl. komandas, bet otrā – 7.B, 8.B un 9.B kl.komandas. No katras grupas  tālāk tika izvirzītas pirmās divas komandas. Katras grupas uzvarētāji cīnījās par pirmo vietu un otrās vietas cīnījās pa 3.-4.vietu, trešās vietas sadalīja 5.-6.vietu.

Tika aizvadītas 8 spēles, kopā 20 seti. Nevienā spēlē uzvarētāju nevarēja prognozēt pirms spēles. Klases cīnījās līdz pēdējam punktam, par ko liecināja spēļu rezultāti, četras spēles beidzās 3 setu cīņā un četras spēles –  2 setu cīņā.

Par 3.vietu cīnījās abu astoto klašu komandas. Un arī šoreiz uzvarētāju nācās noskaidrot 3.setā, kas norisinās, līdz viena komanda gūst vismaz 15 punktus. Šoreiz veiksmīgāka bija 8.B klase, komandā spēlēja: Renārs Gulbis, Niko Aleks Andersons, Elvis Ričards Kalniņš, Nauris Kuzņecovs, Elīna Pluta, Santa Sergejenkova.

Par pirmo vietu šogad cīnījās 9.B klašu komanda un 7.A klašu komanda. Pirmo setu gandrīz līdz izskaņai vadībā bija 7.A klase, bet 9.B saliedētība panāca lūzumu seta izskaņā un izcīnīja uzvaru ar 25:22. Otrā  seta noteikumus 9.B klases komanda jau diktēja no paša sākuma, bet seta izskaņā 7.B nevēlējās padoties un pievilka līdz identiskam rezultātam kā pirmajā setā, 25:22. Lai gan rezultāts finālā bija 2:0 9.B labā, spēlēs gaita un setu beigas liecināja pretējo, rezultāts varēja būt arī savādāks.  Otro vietu izcīnīja 7.A klases komanda, komandā spēlēja Domeniks Domekejevs, Emīls Ivanovs, Marta Kārkla, Kristiāns Liks, Reinis Štāls, Roberts Untāls. Šogad par 7.-9.klašu volejbola turnīra uzvarētājiem tika kronēta 9.B klase, komandā spēlēja Samanta Dorči, Jorens Maskals, Kaspars Pīpiņš, Emīls Polovko, Einārs Ponomarjovs un Arvis Sūna.

Paldies visām komandām par piedalīšanos un spēlētājiem par aizrautību!

Informāciju sagatavoja turnīra organizators sporta skolotājs Raivis Maķevics.