Home » 2020 » March

Monthly Archives: March 2020

2.a klases skolēni “sakombinē” labus rezultātus konkursā

12.martā notika Bauskas un Rundāles novadu kombinētais konkurs. Tas ietvēra matemātikas, latviešu valodas, dabaszinību un citu mācību priekšmetu uzdevumus. Šajā diezgan sarežģītajā konkursā labi veicies arī mūsu skolas otrklasniekiem. No četriem dalībniekiem, kas pārstāvēja mūsu skolu, pie godalgotām vietām tikuši skolotājas Līgas Purenas skolēni – Ralfs Rumba ieguvis 2.vietu, bet Rūta Jansone priecājas par 3.vietas diplomu. Arī Reinis Beitelis var lepoties ar 5.rezultātu. A.Orlovas audzēknei Nikolai Bulai – 9.vieta. Pavisam šajā zināšanu pārbaudē piedalījās 22 skolēni no abu novadu otrajām klasēm. Priecājamies par labajiem panākumiem, kas gūti vēl klātienes apmācības pēdējā dienā. Lai labi veicas patstāvīgā mācīšanās turpmāk!

Radošo darbu iznāciens 10.martā – pirms attālinātās mācīšanās

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem visā valstī un arī mūsu novadā gatavojās ne tikai dejotāji un dziedātāji, bet arī  zīmētāji un rokdarbnieki.  No 3. marta Bauskas Bērnu un jauniešu centrā varēja skatīt Bauskas un Rundāles novadu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādi “Radi rotājot”, kurā piedalījās arī 31 mūsu skolas skolēns ar saviem radošajiem darbiem.  10. martā Bauskas BJC  notika skolēnu  tērpu skate, radošo darbnīcu prezentācija un  vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa  pirmās kārtas uzvarētāju apbalvošana. Konkursa žūrija( A. Pastors-Bauskas MMS Mākslas nodaļas vadītājs, I.Balode -Bauskas  muzeja Mākslas nodaļas vadītāja un I. Līdere- Bauskas MMS tekstila, kompozīcijas un zīmēšanas pasniedzēja) ļoti atzinīgi novērtēja mūsu  skolēnu darbus: 13 skolēnu veikums tika novērtēts ar 1. pakāpi un viņu darbi tika izvirzīti Zemgales vizuālās mākslas skatei-konkursam. Mūsu laureāti ir:

  • Betija Upelniece 9.b kl. – radošais darbs ”Ceļš”;
  • Evelīna Burmistrova b kl. – zīmējums “Līst”;
  • Selīna Rasa 3.b kl. – zīmējums ”Rotāsimies, rotaļāsimies”;
  • Jānis Maskals 5.b.kl.-zīmējums ”Svētkiem saposies”;
  • Santa Sergejenkova, Janīna Šumeiko, Nadīna Šumeiko, Loreta Garlauska, Anastasija Marčenko 8. b kl. –filcēts kopdarbs “Latvieša tautastērpa skaistākie raksti”;
  • Lība Dārta Stankēviča, Elizabete Līcīte, Samanta Dorči , Keita Asone 9.b kl.-izšūts kopdarbs “Latvijas simboli-mūsu rota” ;
  • pakāpes diplomi- R. Līgotne 5.kl.(par 2 darbiem), Arneta Hegenbarte-Petrika 6.kl., Keita Semjonova 8.kl., E.Līcīte, 9.kl.,Elīza Lakoviča –Lakovica 7.kl., Evelīna Burmistrova7.kl(2. darbs), K. Pauloviča 8.kl.;
  • pakāpes diplomi-Elīzai Katrīnai Veinbergai 1.kl. un Markusam Druseikam 5.kl.

Par radošumu un interesantu tērpu kolekcijas ‘’Rakstu raksti”  prezentāciju tika uzteiktas  mūsu 7.a klases meitenes  Sarma Neimane, Marta Kārkla, Viktorija Meldre, Paula Druviņa, Kristiāna Černaja un Elisa Ābele (tērpu darināšanā piedalījās arī Viktorija Akone un Alise Kalderauska). Arī viņas ieguva pirmās pakāpes diplomus un  ceļazīmi uz Zemgales modes skati.  Par tērpu darināšanas procesu ieinteresējās arī “Bauskas Dzīves ” žurnālisti (sīkāk rakstu par pasākumu var izlasīt laikraksta “Bauskas Dzīve” 17. marta numurā). Paldies arī 9. a un 8. a klases meitenēm par palīdzību tērpu kolekcijas tapšanā!

Skolotāja Daiga Sējēja ļoti lepojas ar skolēnu sniegumu un novēl arī turpmāk būt mērķtiecīgiem, darboties gribošiem   un  radošiem!

Foto : Ivars Bogdanovs ”Bauskas dzīve” un  Daiga Sējēja.

 

 

Bauskā un novadā

Par svarīgāko mūsu pilsētā un novadā lasi šeit!

 

SVARĪGS PAZIŅOJUMS

Cienījamie vecāki un skolēni!

Saskaņā ar MK lēmumu par ārkārtas situāciju valstī no 13.marta ierastais mācību process mūsu skolā uz laiku tiek pārtraukts.

Būsim atbildīgi, sekosim informācijai   e-klasē, masu saziņas līdzekļos.

Par svarīgāko Jūs informēs arī klašu audzinātāji un skolas darbinieki!

Vai Tev ir “zaļie pirkstiņi”?

Šis jautājums tiks atbildēts, kad sāks dīgt piekto klašu skolēnu iesētie augi. Un cik ilgi jāgaida no sēklas līdz ziedam? Lai to saprastu, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros piektklasnieki devās uz Codes pagasta zemnieku saimniecības “Dārznieki 1” siltumnīcām – tepat Bauskas pievārtē. Tur šo siltumnīcu saimniece Daina Auzāne kopā ar siltumnīcas darbiniecēm laipni iepazīstināja ar šīs lauksamniecības nozares darba ikdienu.   Ilona Timlere rādīja bērniem, kā veidot dažādiem dzīves gadījumiem paredzētus ziedu kārtojumus, viņai tas izdevās tik veikli, bet skolēniem nācās uzzināt, kašāda meistarība rodas tikai ilgas darba pieredzes rezultātā. Bērni vēroja, kā uz rožu mežeņa tiek uzpotēts rozes pumpurs. Siltumnīcas piepilda tūkstošos skaitāmi rožu stādi. Daudziem tas bija jaunatklājums, ka tieši tādā veidā tiek pie skaistajiem rožu ziediem, kas ir šī uzņēmuma “firmas zīme”. Skolēni ar interesi vēroja rožu stādus dažādās to attīstības stadijās. Daina Auzāne bija padomājusi arī par “praktiskajiem darbiem” – katrs skolēns izveidoja mini stādaudzētavu podiņā, ko pirms tam piepildīja ar kūdru. Ko sēt – rutkus, gurķus, redīsus, dažādas puķītes? Katrs izdarīja savu izvēli un mājup devās ar cerību, ka viņa sētais augs un zaļos vai nu mājās, vai skolā, klasē uz palodzes. Gaidīsim pavasari un raudzīsim, vai protam savus sējumus kopt un lolot!

Paldies Dainai Auzānei un Ilonai Timlerei par pacietību un skolēniem sniegtajām zināšanām!

 

Aizvadīts volejbola turnīrs 7.-9.klasēm

11.martā skolas sporta zālē notika pēdējos gados neierasts pasākums-  7.-9.klašu turnīrs volejbolā.

Tas ir ne tik tradicionāls sporta veids Bauskas novadā, tomēr jauniešu atsaucība bija liela.Turnīrs notika divās grupās. Vienā grupā sacentās 7.A, 8.A un 9.A kl. komandas, bet otrā – 7.B, 8.B un 9.B kl.komandas. No katras grupas  tālāk tika izvirzītas pirmās divas komandas. Katras grupas uzvarētāji cīnījās par pirmo vietu un otrās vietas cīnījās pa 3.-4.vietu, trešās vietas sadalīja 5.-6.vietu.

Tika aizvadītas 8 spēles, kopā 20 seti. Nevienā spēlē uzvarētāju nevarēja prognozēt pirms spēles. Klases cīnījās līdz pēdējam punktam, par ko liecināja spēļu rezultāti, četras spēles beidzās 3 setu cīņā un četras spēles –  2 setu cīņā.

Par 3.vietu cīnījās abu astoto klašu komandas. Un arī šoreiz uzvarētāju nācās noskaidrot 3.setā, kas norisinās, līdz viena komanda gūst vismaz 15 punktus. Šoreiz veiksmīgāka bija 8.B klase, komandā spēlēja: Renārs Gulbis, Niko Aleks Andersons, Elvis Ričards Kalniņš, Nauris Kuzņecovs, Elīna Pluta, Santa Sergejenkova.

Par pirmo vietu šogad cīnījās 9.B klašu komanda un 7.A klašu komanda. Pirmo setu gandrīz līdz izskaņai vadībā bija 7.A klase, bet 9.B saliedētība panāca lūzumu seta izskaņā un izcīnīja uzvaru ar 25:22. Otrā  seta noteikumus 9.B klases komanda jau diktēja no paša sākuma, bet seta izskaņā 7.B nevēlējās padoties un pievilka līdz identiskam rezultātam kā pirmajā setā, 25:22. Lai gan rezultāts finālā bija 2:0 9.B labā, spēlēs gaita un setu beigas liecināja pretējo, rezultāts varēja būt arī savādāks.  Otro vietu izcīnīja 7.A klases komanda, komandā spēlēja Domeniks Domekejevs, Emīls Ivanovs, Marta Kārkla, Kristiāns Liks, Reinis Štāls, Roberts Untāls. Šogad par 7.-9.klašu volejbola turnīra uzvarētājiem tika kronēta 9.B klase, komandā spēlēja Samanta Dorči, Jorens Maskals, Kaspars Pīpiņš, Emīls Polovko, Einārs Ponomarjovs un Arvis Sūna.

Paldies visām komandām par piedalīšanos un spēlētājiem par aizrautību!

Informāciju sagatavoja turnīra organizators sporta skolotājs Raivis Maķevics.

Kā piepildīt savu dzīves trauku jeb ģimnāzistu stāsti

10.martā Bauskas pilsētas pamatskolā viesojās Bauskas Valsts ģimnāzijas pārstāvji. Kopā ar izglītības iestādes metodiķi Lāsmu Krastiņu viņi uzrunāja devīto klašu skolēnus, sniedzot plašu ieskatu savas skolas mācību un ārpusmācību saturā. 12.a klases skolēni Varis un Kristers tēlaini salīdzināja (un arī demonstrēja!) cilvēka dzīvi ar tukšu trauku, kas , laikam ritot, tiek piepildīts ar daudz un dažādām lietām, aktivitātēm, iecerēm. Kad trauks sevī uzņem dzīves (un skolas!) piedāvātās iespējas, tā saturs kļūst arvien vērtīgāks, ir pārliecināti jaunieši. Katrs no viņiem raksturoja savu ceļu līdz ģimnāzijai, uzsverot, ka ģimnāzistu saimei pievienojušies ne tikai no pilsētas, bet arī attālākām Bauskas novada vietām – Dāviņiem, Īslīces, Vecsaules un Codes. Elīna kliedēja mītu, ka pienācēji no citām skolām “nav ieredzēti”. Sandija un Viktorija stāstīja par skolas pašpārvaldes darbu, par iespējām pašiem ietekmēt skolas dzīvi. Varis ieteica jauniešiem palikt Bauskā un nedoties mācīties uz Rīgu, lai tur “nepazustu”, viņaprāt Bauskas Valsts ģimnāzija sniedz visu, lai jaunietis varētu daudzpusīgi izglītoties un sagatavoties studijām augstskolā.

Devītklasnieku interesi rosināja plašais un izsmeļošais mācību programmu apskats, tika uzdoti konkrēti jautājumi par iestāšanos, pārbaudījumiem, konkursu. Atbildes uz tiem tika saņemtas, tika saņemts arī uzaicinājums uz Atvērto durvju pasākumu, kas notiks 12.martā.

Paldies viesiem par šo tikšanos un vielu pārdomām!

Tautas bumbas sacensībās uzvar 5.b klase

Bauskas pilsētas pamatskolas 4.-6. klases nedēļu iesāka aktīvi, pirmdien jau plkst. 12:30 notika tautas bumbas sacensībss, kur spraigas cīņas notika līdz vēlai pēcpusdienai. Piedalīties varēja visi skolēni, jo katru puslaiku varēja mainīt spēlētājus. Sparīgas bija 4.klases,  nebaidoties stājās pretī 5. un 6.klasēm.
1.vietu izcīnīja 5.b klase, kas bija kā labs treniņš “Sporto visa klase” tautas bumbas sacensībām, kas norisināsies šo piektdien Pļaviņās. 2.vietu ieguva 4.b klase, 3.vietā – 6.a klase. Par spēļu norisi un tiesāšanu rūpējās sporta skolotāja Ieva Šteinberga. Viņa vērtē, ka tautas bumba ir tik demokrātiska sporta spēle, kurā varētu  piedalīties katrs, lai savā ikdienā ieviestu vairāk kustību un sportisku aktivitāšu. Būsim sportiski, un mūsu veselība no tā tikai iegūs, novēl skolotāja !