Home » 2021 » May

Monthly Archives: May 2021

Izglītības un zinātnes ministres Atzinības raksts

Novada skatuves runas konkursā – panākumi!

Saņemts 21.maijā notikušā skatuves runas konkursa izvērtējums. Skolas kārta norisinājās maija vidū. Izvērtējot skolēnu sniegumu, labāko 6 dalībnieku uzstāšanās tika filmēta un video nosūtīts novada žūrijas izvērtēšanai. Žūrija, kurā bija Dace Jurka, Vija Cerusa un Reinis Vējiņš, komentējuši videofilmiņās redzēto un saklausīto. Laba dikcija, vecumposmam atbilstoši daiļdarbi, izpratne par runāto, uzstāšanās kultūra – lūk, daži no protokola teikumiem. Šo visu pilnā mērā varam attiecināt uz mūsu runātājiem!

Ļoti priecājamies, ka skolotājas Guntas Spures audzēkņi saņēmuši ļoti labu novērtējumu ! Augstākā pakāpe piešķirta Ralfam Zaharčenokam, 1.pakāpes diplomi – Emīlam Ancānam, Rebekai Zaharčenokai, Elīzai Bundurei, Paulai Lakstīgalai. Šie visi skolēni izvirzīti arī konkursa nākamajai kārtai. Tad cita žūrija izvērtēs viņu priekšnesumus un salīdzinās ar Zemgales novada labākajiem runātājiem.

Sveicam skolēnus un skolotāju Guntu Spuri! Veiksmi nākamajā kārtā!

Mūsu dejotāju Lielkoncerts top skolas pagalmā

Skolas 5.-9.klašu deju kolektīvs “Ganiņi” aprīlī un maijā, tiklīdz bija uzlabojusies epidemioloģiskā situācija, izmantoja iespēju klātienē atkal apgūt nedaudz piemirstos deju soļus. Nodarbības notika skolas pagalmā, dejotāji bija tik priecīgi atkal tikties!

Mēģinājumos tika apgūti horeogrāfes Daces Adviljones radītie deju soļi un kustību kombinācijas. Čaklais darbs mūsu dejotājiem un deju skolotājai Santai Zemītei  ļāva veiksmīgi piedalīties tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” video projekta – lielkoncerta fināla videoklipa “Svinēt sauli” filmēšanā. Tā notika 25.maijā Zoom platformā. Šo procesu un pašu koncertu vadīja deju kolektīvu Virsvadītājs Jānis Purviņš.

Santa Zemīte saka milzu paldies dejotājiem, viņu vecākiem un pedagogiem, kas palīdzēja nodrošināt filmēšanas norisi!

video

5.a klase dzīvo veselīgi un tiek pie “Kārumiem”

Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotajās sacensībās “Sporto visa klase” uzdevums “Labie darbi”  bija izaicinājums 5. klašu skolēniem, lai paveiktu ko labu savai veselībai.

Piedalījās arī Bauskas pilsētas pamatskolas 5.a klase ar audzinātāju Ilutu Somu un izcīnīja vietu finālā. Skolotāja priecājas , ka viņas audzēkņi ir starp desmit labākajām skolām, kas piedalījās “Kārums Latvija” balsošanā. Balsošanas rezultātā-   4.vieta starp Latvijas 5.klasēm. Balvās –  “Kāruma” gardumi.

Mūsu piektklasnieku labie darbi savai veselībai – sportot un vingrot, veselīgi ēst, dzer ūdeni un citronūdeni, bērzu un kļavu sulu. Un, protams, uzsmaidīt saulītei un uzņem D vitamīnu . Mani skolēni ir aktīvi, mazi nemiera gariņi, kas skrien, lec, brauc ar riteņiem, smaida un ir pozitīvi – tā savu klasi raksturo skolotāja.

Skolēnu moto : ” Ēdam, dzeram, vingrojam, veselību sargājam! Pozitīvi domājam, labos darbus padarām!” Šīs aktivitātes attālināto mācību laikā palīdzējušas nezaudēt klases kolektīvo garu, draudzīgās attiecības klasē.

5.a klase un skolotāja Iluta Soma saka mīļu paldies vecākiem, skolotājiem, skolasbiedriem un visiem, kas atbalstīja ar savu balsojumu!

Devītie pārsteidz skolotājas

Savu pamatskolas laiku   noslēdzot, devītklasnieki  arvien izdomājuši kādu interesantu veidu, kā Pēdējā zvana dienā pārsteigt savus skolotājus. Arī šis visādā ziņā dīvainais mācību gads  nebija izņēmums, kaut arī pasākums visiem kopā nedrīkstēja notikt. 9. a klases skolēni kopā ar viņus atbalstošajiem vecākiem (lai viss būtu droši!) ļoti gribēja iepriecināt savu klases audzinātāju Ilzi Bērziņu un sākumskolas audzinātāju Rozi Bruģi. Tas viņiem arī izdevās. Abas pedagoģes tika izvizinātas ar retro automobili “Volga”. Neizpalika arī tradicionālā kāpņu telpas rotāšana. Skolotājas teic paldies skolēniem par pārsteigumu un vecākiem par atbalstu,  un novēl jauniešiem visu ieceru īstenošanos!

No “LATVIJAS SKOLAS SOMAS” – muzikāls ceļojums!

Mūsu skolas 2.-6.klašu skolēni no “Latvijas skolas somas” pavasarī saņēma biļeti ceļojumam. Tas bija neparasts muzikāls piedzīvojums, ko radījuši Jānis Ķirsis, Rūta Dūduma un Marko Ojala. Kopā ar šiem mūziķiem skolēni varēja iepazīt daudzu valstu (Francijas, Ukrainas, Argentīnas un citu) mūziku un dejas mākslu. Koncertlekcijā “Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti” skanēja gan dziesmas, gan mūzikas instrumenti – akordeons, ģitāra, klavieres. Skolēni varēja baudīt izcilās akordeonistes Ksenijas Sidorovas sniegumu.  Daudzi skolēni lekciju klausījās kopā ar vecākiem. Par iegūtajām zināšanām visi varēja pārliecināties, aizpildot darba lapu un saņemot vērtējumu mūzikā. Skolotāja Ilze Bērziņa atzīst, ka šajā laikā, kad nevar apmeklēt koncertus klātienē, tā ir lieliska iespēja bagātināt savu kultūrpieredzi.

Skolēni ziedonī izzina Ziedoni

Maijs ir ziedēšanas laiks un dzejnieka I. Ziedoņa mēnesis, kad Latvijā atzīmē dzejnieka dzimšanas dienu. Mūsu skolas astoto un devīto klašu skolēni, savu literatūras skolotāju Dinas Ālmanes un Ievas Mašales rosināti, piedalījās virtuālajā nodarbībā ‘’Es un Imants Ziedonis. Dzirnakmeņi’’.

Ar interesi skolēni veica sagatavošanās darbus- noskatījās filmu ‘’Dzirnakmeņi’’, izveidoja fona  tapeti, savos grāmatu plauktos atrada grāmatas, kas viņus uzrunāja. Nodarbībai bija 3 daļas- virtuāla un izzinoša ekskursija pa I. Ziedoņa vasarnīcu, jautājumu- atbilžu spēle vietnē Kahoot, dalīšanās ar atklājumiem izvēlētajās grāmatās. Uzmanību un attapību prasīja atbildes uz jautājumiem par dzejnieka vasarnīcā redzamajiem objektiem. Atminējums bija negaidīts! Tas bija lācis, vārdā Andrejs Upīts. Nodarbība bija arī neparasta sacensība, un bija uzvarētāji!

  1. klašu grupā 1. vieta Rūdolfam Krūmiņam, 2. vieta Laumai Lucauai un 3. vieta Robertam Paviļonam.
  2. klašu grupā 1. vieta Nikam Kazlauskam, 2. vieta Janīnai Šumeiko un Nadīnai Šumeiko, bet 3. vieta Filipam Belvertam.

Skolēni pārbaudīja savas spējas un prasmi sadarboties.

Ja arī Tu vēlies paviesotie Imanta Ziedoņa muzejā, apmeklē muzeja mājas lapu un uzzini vairāk!

Pasākums notika programmā “LATVIJAS SKOLAS SOMA”.

Aizkavējies sveiciens Mātes dienā!

Par skaistu sveicienu aizvadītajā Mātes dienā parūpējušies 1.a klases skolēni kopā ar savu skolotāju Evitu Zeltiņu- Kļaviņu. Lai bērnu māmiņām veltītie sirsnīgie un mīļie vārdi un skaistie zīmējumi dod spēku un prieku visām skolas bērnu mammām!

Projekta “Mission Based Learning” aktivitātes

27. un 28. aprīlī notika 2. mobilitāte projektā “Mission Based Learning”. Tās dalībnieki satikās Zoom platformā un divas dienas strādāja ar saņemtajiem uzdevumiem – savu misiju prezentācijām un video veidošanu.

Aktivitātē piedalījās astoņi 8. a klases skolēni un klases audzinātāja Solveiga Gudkova. Pirmajā dienā skolnieki no visām dalībvalstīm prezentēja savus projektus. Dažas grupas jau bija apvienojušās un strādā pie projekta kopā, arī  Marta Kārkla un Paula Druviņa, viņas kopā ar turku jauniešiem strādā pie tēmas “Rasisms  un tā izpausmes dažādās valstīs”. Pārējiem audzēkņiem no Bauskas pilsētas pamatskolas ir uzdevumi, kas saistīti ar vidi un vietējās kopienas labklājību. Alise Kalderauska un Lauma Lucaua  pēta gājēju pāreju drošību Bauskā un videi draudzīga apgaismojuma iespējas. Domeniks Domokejevs un Roberts Untāls pēta COVID 19 ietekmi uz sportu un iespējām skatītājiem piedalīties sporta pasākumos. Reinis Štāls un Rūdolfs Krūmiņš pēta Bauskas upju tīrību un to ietekmi uz zivju populāciju.

Otrajā dienā skolēni piedalījās video  izveidē  par tēmu ” Kas mēs esam un kā mēs mācamies?”(pandēmijas apstākļos). Šī mobilitāte notiks divās kārtās – 2. daļa būs šogad jūnijā.

Darbojoties šajā projektā, skolēniem ir iespēja pilnveidot savas saziņas prasmes, uzlabot svešvalodas zināšanas, mācīties publiski uzstāties, pamatot un aizstāvēt savu viedokli, kā arī iegūt jaunus draugus citās valstīs. Nākamajos posmos projekta dalībnieku grupās būs skolēni pat no 4 valstīm. Lai mūsējiem veicas, paplašinot savu apvārsni !

Vairāk informācijas par šo projektu vari iegūt, ielūkojoties šeit!