Home » 2023 » April

Monthly Archives: April 2023

3.a klasei ir “Matemātiskais ķēriens” uzdevumos.lv

Skolotāja Evita Zeltiņa- Kļaviņa informē par savas klases matemātiskajām aktivitātēm. Lai paplašinātu skolēnu prasmes un veicinātu interesi par eksaktajām zinātnēm, uzdevumi.lv rīkoja tiešsaistes konkursu matemātikā 2.-12.klašu skolēniem. Bija iespēja iegūt arī vērtīgas balvas. Konkurss risinājās  no 27.marta līdz 14.aprīlim divās kārtās. Nolēmuši piedalīties.

Skolotāja stāsta, ka ar skolēniem trenējušies , risinot uzdevumus portālā. Konkursam tika pieteikti Marta Viktorija Baltiņa, Markuss Kļaviņš, Armands Mizars, Dorians Moisejenko, Valters Rotšteins un Alvīne Štāla. Uz otro kārtu tika izvirzīti 4 skolēni, kuru rezultāts bija lielāks par 40 %. Uzdevumi bija neparasti, grūti,  tie bija jārisina ātri – desmit uzdevumiem atvēlētais laiks bija 90 min. Skolotāja lepojas ar Alvīni, Armandu, Martu un Markusu, kuri otrajā kārtā atrisināja 70% uzdevumu.

Prieks par jaunajiem matemātiķiem!

Novada SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBAS finālā – Nikola un Agate ! (papildināts)

Jau 6.gadu LNB rīko Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību. Kā vēstīts LNB tīmekļlapā, tas ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Arī mūsu skolas skolēni piedalās šajā konkursā . 5.klašu konkurss sadarbībā ar literatūras skolotāju Guntu Spuri notika aprīļa vidū. Gandrīz katrs skolēns bija izvēlējies sev tīkamu grāmatu, kuras fragmentu lasīja priekšā saviem klasesbiedriem, kā arī raksturoja sevi kā lasītāju. No abām klasēm tika izraudzīti labākie , viņi vēl pēc tam sacentās skolas bibliotēkā. Tie bija Patriks Čaps, Nikola Bula, Marta Kamola, Laura Sūna, Reinis Beitelis un Agate Tillere.

27.aprīlī Bauskas bērnu bibliotēkā notika konkursa pusfināls, kurā mūsu skolu pārstāvēja Nikola Bula un Agate Tillere. Nikola lasīja fragmentu no F.Saimonas grāmatas “Negantais Niks apmuļķo zobu feju”, bet Agate – Dz.Tilaka grāmatas “Šausmiņa” fragmentu. Žūrija mūsu meitenes uzteica par labu dikciju, stāju, prasmi ieinteresēt klausītājus. Meitenes kopā ar vēl astoņiem pusfinālistiem ieguva ielūgumu piedalīties novada finālā, kas notiks 10.maijā Bauskas KC. Vēlēsim veiksmi!

P.S. Meitenes 11.maijā piedalījās pusfinālā. Iegūta laba pieredze, atzinības un dāvaniņas.

Svarīga informācija par mācību procesa organizāciju 24.-26.aprīlī

Par mācību procesu 24.-26.aprīlī.

Izstaigā GRAUDU CEĻU Ribbes dzirnavās

Ceturtdien, 13.aprīlī 1.c un 2.a klases skolēni bija izzinošā ekskursijā ,,Graudu ceļš”.  Tā notika Ceraukstes pagastā kompleksā  ,,Rožmalas”, Ribbes vējdzirnavās. Dizaina un tehnoloģiju stundās šo tēmu esam apguvuši, stāsta skolotāja Anželika Orlova.
Pasākuma svarīgākais uzdevums bija veidot izpratni par maizes ceļu, un cieņpilnas attieksmes veidošanu pret maizi un tajā ieguldīto cilvēku darbu. Ekskursijā skolēni iepazina arī Ribbes vējdzirnavu vēsturi.
Pasākuma noslēgumā bērni izcepa gardus pīrādziņus, kurus baudīja kopā ar tēju.

 

Profesijas iepazīst Ēnu dienā

Mūsu skolas skolēni jau tradicionāli izmanto iespēju pieteikties dažādām vakancēm, lai iepazītu profesijas “no iekšpuses”. Tas iespējams, pateicoties programmai “Ēnu diena – 2023″. Par to vietnē  enudiena.lv lasāms: ”

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.”

Šogad 5.aprīlī šajos pasākumos piedalījās vairāki skolēni no 9.klasēm, kā arī 7.a un 5.a klases skolēni. Betija, Marta un Daniela bija pieteikušās dienu pavadīt kopā ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa darbiniekiem. Meitenes stāsta, ka uzzinājušas daudz jauna par policistu un izmeklētāju darba ikdienu. Bijusi iespēja redzēt, kā noņem pirkstu nospiedumus, kā tiek veiktas dažādas citas izmeklēšanas darbības, kāds ir policista darba aprīkojums, iegūtas atbildes uz jautājumiem par nepieciešamo izglītību šajās profesijās. Vairāk informācijas šeit.

Reinis, Olivers, Ralfs un Kristofers iepazina tuvāk AS “Sadales tīkls” Jelgavas nodaļas meistara Mārtiņa Rumbas darba specifiku. Puiši devās līdzi meistaram uz objektu, vēroja dabā, kur ir kabeļi, kā funkcionē ierīce, kas nosaka kabeļu atrašanās vietas. Tika veikti mērījumi, kā arī uzstādīta stārķa ligzda tai drošā vietā. M.Rumba puišiem pastāstīja arī to, kādu profesiju pārstāvji strādā AS “Sadales tīkls”. Speciālists ieteica skolā apgūt visus mācību priekšmetus, īpašu uzmanību pievēršot eksaktajiem priekšmetiem. Skolēni savus iespaidus aprakstīja izvērtējuma lapās, kā arī ieguva apliecinājumus no ēnu devējiem.

Tie ir tikai daži no mūsu Ēnu dienas stāstiem. Paldies speciālistiem par iespēju un sniegto informāciju! Turpināsim iepazīt profesijas , tad būs vieglāk izdarīt izvēli, kura no tām būs īstā!

Ejam Bauskas Valsts ģimnāziju lūkot!

Vairāki devīto klašu skolēni 6.aprīlī piedalījās Bauskas Valsts ģimnāzijas rīkotajās Atvērto durvju dienas aktivitātēs. Skolēni bija piereģistrējušies stundām ar visai mīklainiem un intriģējošiem nosaukumiem – Neizdevīgi izdevīgais, Nenoteikti noteiktais, Neredzami redzamais, Vārds vārdā, Ticami neticamais, Citā dimensijā, Iespējami neiespējamais, Nesaprotami saprotamais. Zem tā visa, protams, slēpās iespējamo apgūstamo programmu pamatvērtības – latviešu valoda, ķīmija, bioloģija, matemātika, medijpratība u.c. nozīmīgi priekšmeti. Pedagogi centās ieinteresēt jauniešus izvēlēties savai nākamajai izglītībai tieši ģimnāziju.

Pēc mācību stundām jaunieši satikās skolas zālē, kur notika paneļdiskusija vairākās darbstacijās. Bija iespēja uzzināt par skolas interešu izglītību, mācību darbu, dalību projektos, pašpārvaldes darbu, kā arī piedalīties sarunā ar skolas ditrektori Linutu Ģerģi. Pasākumu vadīja metodiķe un pedagoģe Lāsma Krastiņa. Informācija pārdomām turpina krāties, secina devītie. Paldies BVĢ par saturīgo ieskatu skolas dzīvē! Īpašs paldies mūsu absolventēm Alisei Kalderauskai un Keitai Ansonei!

 

Zaķu iznāciens

Pirms Lieldienām – gaišākajiem pavasara svētkiem- skolas pašpārvaldes dalībniekiem radās ideja veidot zaķus no pārstrādājamiem materiāliem. Tas tika realizēts, gandrīz katrai klasei izdevās “pieradināt” kādu garausi. Lietā tika likti visdažādākie pieejamie līdzekļi – plastmasas pudeles, putuplasta gabali, koks, kartons, pape, audums un citi. Visas skolas zaķi nu sapulcējušies skolas foajē un priecīgi sagaida un pavada gan visus mūs, gan skolas ciemiņus. Ieskaties galerijā, izvēlies zaķi, ar kuru domās vēlies pavadīt Lieldienas!

Gandrīz visās sākumskolas klasēs Zaļajā ceturtdienā notika dažādas aktivitātes. Skolotāja E.Zeltiņa-Kļaviņa stāsta par 3.a klasi. Bērni  krāsoja olas ar dabas materiāliem, izmantojot sīpolu mizas, melleņu un upeņu ievārījumu, dažādu augu lapiņas un ziediņus. Bērniem bija satraukums par gaidāmo rezultātu, pēc tam – prieks par raibajām oliņām. Kāds šādi krāsoja olas pirmo reizi, kādam oliņa saplīsa. Klasesbiedri viens otram piedāvāja palīdzību, priecājās par savu un citu rezultātu. Mācījās skaisti izrotāt galdu.

2.b klases Lieldienu pasākumā skanēja tautasdziesmas, ticējumi un mūzikas stundā iemācītā dziesmiņa ,,Atnāca Lieldiena” . Bērni ripināja olas un pārbaudīja, kuram stiprākā ola. Izrādījās, ka tāda ir Maijai. (Klases audzinātāja I.Šarikova).

Ieskaties galerijā, rodi iedvesmu saviem svētkiem mājās, ģimenes lokā! Lai priecīgi!

 

Karjeras stunda kopā ar robežsargiem

5. aprīlī 9.a un 9.b  klašu skolēni Karjeras izglītības stundā tikās ar Valsts robežsardzes darbiniekiem. Prezentācija par robežsarga profesijas apgūšanu lika aizdomāties katram par savu drošību, fizisko attīstību, personības psiholoģisko stabilitāti. Skolēniem visvairāk patika praktiskās lietas, ko varēja izmēģināt busiņā- rokasdzelžu uzlikšanu, ”eža” pielietošanu transporta līdzekļu apturēšanā, dokumentu pārbaudīšanu. Visvairāk jautājumu saņēma kinologi, kuri bija ieradušies ar savu kolēģi- beļģu aitu suni. Suns demonstrēja, kā pēc komandas meklē un atrod ”saltiņus”, kas bija speciāli noslēpti klasē. Jaunieši uzdeva daudz jautājumu par aizliegtajām vielām. Pēc nodarbības jaunieši atzina, ka bija interesanta un saistoša stunda.

Elizabetei Atzinība konkursā “Prātnieks 2023”

Mūsus skolas 2.a klases skolniecei Elizabetei Upelniecei – Atzinība konkursā “Prātnieks 2023”. Tas bija liels pārbaudījums konkursa dalībniekiem, jo ietvēra uzdevumus no latviešu valodas, matemātikas un dabaszinību tēmām. Elizabete ar to tika lieliski galā, tikai viens mazs punktiņš šķīra no trešās vietas iegūšanas. Skolotāja Inta Šarikova uzteic savu audzēkni par pacietību, izdomu un loģisko domāšanu. Sveicam!